Ünlü isim telefon dolandırıcılarının son kurbanı oldu: Evini sattırıp 1 milyon dolarını aldılar

İstanbul’dan tekrar bir telefon dolandırıcılığı haberi geldi. Sosyolog Prof. Dr. Nilüfer Narlı, Prof. Dr. Ahmet Demirel, eski devlet bakanı Azimet Köylüoğlu, ünlü finansçı Aysun Mercan, yüksek mühendis Ceren Ataman, Prof. Dr. Zerrin Bayrakdar ve Mimarlık Vakfı Lideri Bülend Ceylan’dan sonra son kurban bir periyodun ünlü isimlerinden 85 yaşındaki sanatçı Bilge Ersel oldu.

Sabah gazetesinin haberine nazaran Ersen uzun yıllardır Etiler’de bir bakım meskeninde yaşıyordu. Ailesinden ve İstanbul Üniversitesi’nde profesör olarak vazife yapan ablasından kalan yüklü gayrimenkullerin yarı hissedarı olan Ersel’in ortağı ise ablası Kadriye Gülşen’di.

İstanbul Beşiktaş’ta 3, Kadıköy’de 2, Mersin’de 1 adet gayrimenkulün hissedarı olan ünlü sanatkarın, yakın vakitte kamulaştırılan bir gayrimenkulü karşılığında yaklaşık 2 milyon liraya daha sahip oldu.

EVİNİ SATTIRDILAR

Özel bir bankada da milyon dolarları olan sanatçı argümana nazaran geçtiğimiz Temmuz’da yılların birikimi olan servetini birdenbire satmaya başladı.

Beşiktaş’ta bir gayrimenkulü bedelinin çok altında satan ünlü sanatçı, akabinde özel bir bankaya giderek yüklü ölçüde parasının tamamını çekmek istedi. Tekrar teze nazaran banka vazifelilerinin verdiği yaklaşık 1 milyon doları, banka dışında kendisini bekleyen bir şahsa teslim eden ünlü sanatçı, banka vazifelilerinin ikazlarına karşın parayı verdikten sonra Etiler’deki huzurevine döndü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yapılan ihbar sonrası kardeşinin dolandırıldığından emin olan abla Kadriye Gülşen’in iki kızı, İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak, teyzelerine vasi atanmasını talep etti. Son devirde yapılan gayrimenkul satışı ve banka hesaplarının incelenmesini isteyen iki yeğen, ünlü sanatkarın tüm gayrimenkullerine önlem konulmasını istedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise dolandırıcıların yakalanması için soruşturma başlattı. Soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir