Sünnet düğününde 3 kişi öldü! Uzman çavuş 2 kardeş tutuklandı

Olay, evvelki gün saat 22.30 sıralarında Bigadiç ilçesi kırsal Güvemçetmi Mahallesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran, Bigadiç’in Güvemçetmi Mahallesi’nde düzenlenen sünnet düğününe Macarlar Mahallesi’nden şahıslar de katıldı. Husumetli 2 ailenin üyeleri düğünde karşılaştı, Vedat Yalın (50) ile Yılmaz Alkan (50) ortasında tartışma yaşandı.

Bu sırada Yalın’ın oğlu Atakan Yalın (17), yanındaki tabancayla Yılmaz Alkan’a ateş etti. Babalarının vurulduğunu gören Emre Alkan (23) ve Yusuf Alkan (25) da tabancayla Atakan Yalın, Vedat Yalın ve Seyhan Yalın’a (62) ateş açtı, çatışma çıktı. İhbarla olay yerine çok sayıda jandarma ve sıhhat takımı sevk edildi.

2 KARDEŞ JANDARMAYA TESLİM OLDU

Sağlık grupları, Seyhan Yalın, Atakan Yalın ve Yılmaz Alkan’ın hayatını yitirdiğini belirledi. Yaralanan Vedat Yalın, A.S., A.M. ve S.Ç. de ambulanslarla etraftaki hastanelere kaldırıldı. Yusuf Alkan ile yaralı olarak kaçan kardeşi Emre Alkan ise jandarmaya teslim oldu. Emre Alkan’ın Aydın’da Jandarma Uzman Çavuş olarak, ağabeyi Yusuf Alkan’ın ise Edirne’de Piyade Uzman Çavuş olarak misyon yaptığı öğrenildi. İki kardeşin sözlerinde; olayın babaları Yılmaz Alkan’ın, düğünde havaya ateş eden Yalın ailesini uyarması nedeniyle meydana geldiğini söyledi. Jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Emre Alkan ile Yusuf Alkan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BABA ALKAN TOPRAĞA VERİLDİ

Öte yandan tutuklanan kardeşlerin babası Yılmaz Alkan, bugün öğlen vakti Macarlar Mahallesi’nde kılınan namazın akabinde mahalle mezarlığında toprağa verildi. Seyhan Yalın ile Atakan Yalın’ın cenazeleri içinse yurt dışından gelecek yakınlarının beklendiği bildirildi. Yaralanan 4 kişinin ise hastanedeki tedavilerinin sürdüğü belirtildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir