O pankartları kimin hazırlattığı belli oldu

Açıklamada, “Son günlerde kamuoyunda gündem oluşturan Bilboardlarda yer alan afişlerin baskısı, Cumhur İttifakını oluşturan siyasi partilerin talebiyle Şirketimiz tarafından yapılmıştır” denildi.

Kılıçdaroğlu’nun partisinin küme toplantısını gerçekleştirmek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kentte inşa edeceği okulun temel atma merasimine katılmak için gittiği Elazığ’ın çeşitli noktalarında Kılıçdaroğlu’nu ve CHP’li vekilleri gaye gösteren kimi afişler asıldığı görüldü.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Bölgenin mahallî haber sitesi HarputTV’de, kentteki reklam panolarındaki afişleri basan şirketin açıklaması yayımlandı. “Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin talebiyle” yapıldığı söylenen açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Son günlerde kamuoyunda gündem oluşturan Bilboardlarda yer alan afişlerin baskısı, Cumhur İttifakını oluşturan siyasi partilerin talebiyle Şirketimiz tarafından yapılmıştır. Baskısını yaptığımız Açık hava reklam mecralarının işletmesi ve asım işleri bize ilişkin değildir.

“BÜTÜN PARTİLERE EŞİT MESAFEDEYİZ”

Şirketimiz, Misyonumuz ve ticari anlayışımız gereği bugüne kadar hiçbir siyasi partinin ne yanında ne de karşısında yer almamış, tam bilakis hepsine eşit uzaklıkta bulunmuştur ve bu türlü olmaya da devam edecektir. Geldiğimiz noktada kamuoyunda yer alan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ismine bu türlü bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir