Lise taban puanları ve boş kontenjanları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bugün açıklanan LGS tercih sonuçları ile birlikte, liselerin taban puanları ve boş kontenjanlar da muhakkak oldu. LGS lise taban puanları ve boş kontenjanları listesini eokul.meb.gov.tr adresinden görüntülenebiliyor. Birinci yerleştirmede yerleşemeyen yahut yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için 25-29 Temmuz ortası, yerleştirmeye temel 1. nakil tercih periyodu olacak.

LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının akabinde lise taban puanların ve boş kontenjanların listesi de MEB tarafından açıklandı. Liselerin yerleştirme sonuçlarına nazaran oluşan taban puanları ile boş kontenjanlarına “e-okul.meb.gov.tr” internet adresinden ulaşılabiliyor. LGS kapsamında yerleştirmeye temel birinci nakil müracaatları başladı.

LİSE TABAN VE TAVAN PUANLAR, YÜZDELİK DİLİMLER

BOŞ KONTENJANLAR E OKUL’DA

LGS kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına nazaran, liselerin boş kontenjanları ve taban puanları, “e-okul.meb.gov.tr” üzerinden yayımlandı.

2022 LGS BOŞ KONTENJAN SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Liselerin yerleştirme sonuçlarına nazaran oluşan taban puanları ile boş kontenjanlarına “e-okul.meb.gov.tr” internet adresinden ulaşılabiliyor.

LİSE BOŞ KONTENJAN SORGULAMA EKRANI

LİSE NAKİLLERİ NE VAKİT?

Nakil müracaat süreci, LGS sonuçları sonrasında başlıyor. Ulusal Eğitim Bakanlığı kılavuzuna nazaran lise nakil süreçlerine ait tarih şu halde:

Yerleştirmeye Temel 1. Nakil Tercih Müracaatlarının Alınması: 25-29 Temmuz 2022

Yerleştirmeye Temel 1. Nakil Sonuçlarının İlanı: 01 Ağustos 2022

Yerleştirmeye Temel 2. Nakil Tercih Müracaatlarının Alınması: 1-05 Ağustos 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir