Kocaeli’nin gönüllü itfaiyecileri hazır kıta

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli genelinde pek çok noktada gece gündüz hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı her geçen gün kendini yenileyerek gücüne güç katıyor.

Gerek yaptığı çalışmalar gerekse verdiği eğitimlerle isminden kelam ettiren Kocaeli İtfaiyesi; donanım, ekipman ve deneyimiyle olaylara anında müdahale ederek mümkün aksiliklerin önüne geçmeyi başarıyor. Kurum içinde de daima kendini yenileyen Büyükşehir İtfaiyesi, kendisine bağlı olarak hizmet veren istekli itfaiyecilere her türlü ekipman takviyesi veriyor.

ARAÇ KULLANIMI VE MATERYAL TANITIMI

Büyükşehir, Cebeci İstekli İtfaiye Müfrezesine dayanak verdi. Bu bağlamda Büyükşehir İtfaiyesi takımları, ‘Cebeci 120’ koduyla yangın ve gibisi olaylara müdahale eden arazöz itfaiye aracının bakım ve tamirini tamamlayarak etkin hale getirdi. Ayrıyeten Büyükşehir İtfaiyesinin uzman çalışanları, yangında ne üzere risklerle karşılaşılabilir, yangına müdahale metotları nelerdir, söndürme teknikleri, araç materyal ve teknik kurtarma konusunda Cebeci İstekli İtfaiye Müfrezesine eğitim verdi. Eğitimde bulunan Cebeci Mahallesi Muhtarı Engin Çelik, takviye ve katkılarından ötürü Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir