‘Herkesin kimliğine saygıyı vadediyorum’

ANKARA Milliyet – CHP Genel Merkezi’nde Ankara Vilayet Başkanlığınca düzenlenen üye iştirak merasiminde konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

SİYASET DÜZGÜN İNSANLARIN İŞİ: Beni ne kadar tanıyorsunuz bilmiyorum lakin hayatım sizlerin yaşadığı biçimde geçti… Bütün çalışmam şu; bu memlekette hiçbir ayrım olmaksızın hepimizin huzur içinde yaşaması. Siyaset halka hizmet etme, toplumun sıkıntılarını çözme sanatıdır. Siyaset düzgün insanların işidir. Siyaset yapan bir kişinin zenginleşme, köşeyi dönme bahtı yoktur. 

HER KİMLİĞE SAYGILIYIM: Herkesin inancına, kimliğine, ömür stiline saygılıyım. Hiç kimsenin inancını sorgulama hakkım yoktur zati. Peygambere verilmeyen bir yetkiyi bizim kullanma bahtımız zati olamaz. Allah ile kul ortasındaki münasebete bizim müdahale etme bahtımız aslında hiç olmaz. Herkesin kimliği kendi erdemidir. Kıymetlerimizi, kimliğimizi, hayat üslubumuzu korumak zorundayız ve siyaset kurumu da ona hürmet göstermek zorunda… Biz bu hususları bıraktık, başladık birisinin kimliğini, inancını, ömür usulünü sor gulamaya. Çok kamplaş tık. Türkiye’yi buradan çekip çıkarmak istiyorum… Ben size değişimi, dönüşümü, birlikte, birlikte yaşamayı, herkesin inancına, kimliğine, hayat usulüne hürmet göstermeyi temel kural edinmeyi vadediyorum. Ben ülkemi, insanımı seviyorum. hizmet etmek istiyorum. Siyasete girdiğim gün mal varlığımı internet siteme koydum. Benim mal varlığım budur dedim. Hepsi alnımın teriyle kazandığım mal varlığım.

HALKIN PARTİSİ OLMAK İSTİYORUZ: İsmimiz Cumhuriyet Halk Partisi. Hakikaten de halkın partisi olmak istiyoruz. Esnafın partisi de mesken bayanın da çalışan bayanın da endüstricinin de çiftçinin de emekçinin de emeklinin de partisi olmak istiyoruz. Problemlerimizi çözmek istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir