Bursa’da esnafın sorunları masaya yatırıldı


Bursa’da ömür kalitesinin artırılması ismine toplumun tüm kesitlerine dokunacak adımları atan Bursa Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği çalıştay ile bu defa esnafın problemlerini ele aldı.

BURSA (İGFA) – Bursa’da bilhassa pandemi sürecinde hayli zorluklar yaşayan esnafa can suyu olacak takviye paketlerini bir bir devreye alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, artık de esnafın yaşadığı meselelere esaslı tahlil üretmek için çalıştay düzenledi. BESOB’a bağlı tüm oda lider ve yöneticilerinin katıldığı çalıştayda, meseleler tek tek anlatıldı, tahlil teklifleri sunuldu.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya, Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Refik İhtimam, Mustafa Esgin ve Atilla Ödünç, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, BESOB Lideri Fahrettin Bilgit ile BESOB’a bağlı 103 oda lideri ve yöneticileri katıldı. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda tüm oda liderleri tek tek kelam alıp, başta Kestel Çataltepe Sanayi Sitesi olmak üzere dallarıyla ilgili yaşadıkları problemleri lisana getirdi.

ESNAFIMIZIN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ

Toplantıyı pahalandıran Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, esnafın lisana getirdiği sıkıntıların tek tek not alındığını, yapılan istişare ve alınan görüşlerle kıymetli bir noktaya geldiklerini söyledi.

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Lideri Fahrettin Bilgit ise yapılan çalıştayın esnaflar ismine çok olumlu geçtiğini söyledi.

Eleştiriden fazla tahlilden yana olduklarını belirten BESOB Lideri Bilgit, “Belediye liderimizin esnafla ilgili düzenlemiş olduğu çalıştay çok olumlu geçti ve çok keyifli bir formda ayrılıyoruz. Bu tıp çalışmalarla vakit zaman bir ortada gelip, problemleri eleştirmek yerine tahlilden yana olmak istiyoruz. Yaşadığımız kentin güzelleşmesi biraz da bizlere bağlı” diye konuştu.

Toplantıda kelam alan Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Refik İtina ve Atilla Ödünç ile AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan da başta Çataltepe sanayi sitesi olmak üzere lisana getirilen meselelerin tahlili noktasında gerekli her türlü dayanağı vereceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir