BTS’den hayranlarını üzen haber… Gözyaşlarını tutamadılar

K-Pop yıldızları solo meslek yapmak için süreksiz olarak orta verdiklerini fakat bir gün geri döneceklerine kelam verdiklerini açıklarken gözyaşlarına boğuldu.

Dünyaca ünlü K-Pop kümesi BTS, şimdilik başka yollara gidiyor. Güney Koreli küme, solo mesleklerini sürdürmek için süreksiz bir orta verdiklerini, fakat bir gün geri döneceklerine kelam verdiklerini söyledi. Haberi, kümenin dokuzuncu yılını kutlayan yıllık FESTA yemeklerinde, küme üyesi RM’nin kendi başlarına çalışma vaktinin geldiğini söylemesiyle duyurdular.

Üyelerin birçoğu Festa görüntüsü sırasında konuşurken gözyaşlarına boğuldu.

“ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Etkinlikte RM, “BTS’nin her vakit başka kümelerden farklı olduğunu düşündüm fakat K-pop ve tüm idol sisteminin sorunu, size olgunlaşmanız için vakit vermemeleri” dedi.

Jimin ise, “Ne olursa olsun hayranlarımızı düşünmeden edemiyoruz, hayranlarımız tarafından hatırlanan cinsten sanatkarlar olmak istiyoruz. Sanırım bu yüzden şu anda güçlü bir süreçten geçiyoruz, kimliğimizi bulmaya çalışıyoruz ve bu, yorucu ve uzun bir süreç” dedi.

V ise bunun bir ayrılık olmadığı konusunda ısrar etti: “Bir küme olarak tekrar bir ortaya geldiğimizde bu sinerji öteki hiçbir şeye benzemeyecek.”

GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

J-Hope da “Bence tekrar bir olmayı öğrenmek için biraz farklı vakit geçirmeliyiz. Umarım bunu olumsuz bir şey olarak görmezsiniz ve sağlıklı bir plan olarak görürsünüz. Bence BTS bu biçimde daha güçlü hale gelecek” dedi.

Akşam yemeğinin bir görüntüsü da kümenin resmi Twitter hesabında yayınlandı. Kümenin bir temsilcisinin yaptığı açıklamada “Açık olmak gerekirse, orta vermiyorlar; lakin şu anda birtakım solo projeleri keşfetmeleri ve çeşitli formatlarda faal kalmaları vakit alacak” dedi.

“ASKERLİK İÇİN AYRILIYORLAR”

Haziran 2013’te çıkış yapan BTS, gençleri güçlendirmeyi amaçlayan optimist hitleri ve toplumsal kampanyalarıyla dünya çapında bir fenomen haline geldi. Küme, yeni albümü “Proof”u cuma günü yayınladı. Küme ayrıyeten, Amerikan Müzik Ödülleri’nde yılın sanatkarı mükafatını kazanan birinci Asyalı küme oldu. Ve Asyalıları gaye alan nefret kabahatlerini görüşmek üzere mayıs ayında Beyaz Saray’da ABD Lideri Joe Biden ile bir ortaya geldi.

Bazı K-pop gözlemcileri ise Güney Kore’nin askerlik hizmetinin bu orta için bir faktör olabileceği konusunda spekülasyon yarattı. Kümenin en yaşlı üyesi olan Jin, bu yılın sonuna kadar neredeyse iki yıl orduda hizmet vermeye başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir