Bakan Yanık: Suriyelileri peyderpey gönderiyoruz. 2023’ten sonra hiçbiri kalmayacak

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bir dizi program ve açılış için Adana’daydı. Birinci olarak Adana Valiliğini ziyaret eden Bakan Yanık, daha sonra Adana Üreten Bayanlar Birliği’ni ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Adana Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışını yapan Bakan Yanık, Yüreğir Kiremithane Mahallesi’ne geçti ve esnafları ziyaret edip sohbet etti.

DHA’nın haberine nazaran bir esnafın Suriyeli sığınmacıların ülkelerine ne vakit döneceğini sorması üzerine Bakan Yanık, “Orada inşallah güvenliği tesis ettikten sonra kendileri de gitmek isteyecek, biz de göndereceğiz. Lakin şu anda oraya gönderebileceğimiz bir yer yok. Sıkıntı yalnızca Suriyelilerin can güvenliğini korumak değil, bizim hudut ötemizi de korumak. Türkiye burada 5 milyon Suriyeliye yalnızca merhametinden bakmıyor. Bunu yeterli bilmek lazım” dedi.

‘BİRAZ DAHA DİŞİMİZİ SIKACAĞIZ’

Bakan Yanık, bu kadar beşere boşuna kucak açmadıklarını belirterek, şöyle devam etti: “Suriyeliler probleminden en çok etkilenen bakanlık evvel bizim bakanlığımız, sonra da İçişleri Bakanlığıdır. Biz çocuk ve bayanlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz… Artık peyderpey gönderiyoruz. Biraz daha dişimizi sıkacağız ve 2023’ten sonra bunların hiçbirisi kalmayacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir