Antalya’da Elmalı Kadın Emeği Üretim Atölyesi ileliyor

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı İlçesi İplik Pazarı Mahallesi Demirciler Caddesi Kentsel Sit Alanı içerisinde yer alan, Müdafaa Emelli İmar Planında “Özel Proje Alanı” olarak belirlenen 1065 metrekarelik eski hal binasını bayan üretim atölyesine dönüştürmek üzere çalışma başlatmıştı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte el emeği eserleri satış dükkanları, sanat atölyeleri, yöresel eser dükkanları, restoran ve kurs merkezleri ile tüm vatandaşların hizmet alabileceği bir alana kavuşacak.

İlçe merkezinin tarihi ve özgün dokusuna uyumlu tasarlanan proje ile bayanların toplumsal ve ekonomik hayata katkılarının arttırılması hedefleniyor. Elmalı Bayan Üretim Atölyesi Projesi’nin yılsonunda hizmete girmesi planlanıyor.

ENGELLİLER UNUTULMADI

Projede engelli vatandaşlar da unutulmadı. Bina etrafındaki yolun kot farkı nedeniyle bir adet asansör yapılarak, engelli vatandaşların alana kolay ulaşımı sağlanacak. Böylece engelli bireylerde atölyeden rahatça faydalanabilecek.

Proje kapsamında Elmalılı bayanların el emeği eserlerini satabileceği satış dükkânları, sanat atölyeleri, ATASEM kurs merkezi, açık kapalı stant salonları ve Antalya’nın yöresel yemeklerinin yer alacağı bir adet restoran da bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir