Okumuşlar Plaza kapılarını açtı

BURSA (İGFA) – Bursa’da 1989 yılında faaliyetlerine başlayan Okumuşlar Yapı, inşaatı tamamlanan ve satışları devam eden Okumuşlar Plaza’da düzenlenen merasimle görkemli bir açılışa imza attı. Düzenlenen açılış merasimine Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Qua Granite İdare Heyeti Lideri Ali Ercan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Okumuşlar Yapı İdare Şurası Lideri Hüseyin Okumuş açılışta yaptığı konuşmasında bölümde 33 yılı geride bıraktıklarının altını çizerek şöyle konuştu, “Bursa’ya kazandırdığımız Okumuşlar Plaza’da hizmete giren yeni mağazamızın açılışına beğenilen geldiniz. Okumuşlar Yapı olarak 1989 yılında başlayan ticari hayatımızı, bugün inşaat ve yapı materyalleri alanında toptan, perakende ve e-ticaret alanında sürdürüyoruz. İnşaat alanında hayata geçirdiğimiz birçok projeyle birlikte, seramik alanındaki yatırımlarımızla kesimde 33 yılı geride bıraktık.

Bursa’nın yenilenen yüzü ile cazibe merkezi haline gelen İstanbul Caddesi üzerinde tamamladığımız Okumuşlar Plaza ile değerli bir iş merkezini Bursa’ya kazandırmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Yalnızca Bursa’da değil Balıkesir’de devam eden inşaat projelerimizle birlikte bölgesine kıymet katan projeler üretmeyi sürdürüyoruz. Okumuşlar Yapı, çeyrek asrı aşkın müddettir daima değişim ve dönüşüm içinde inşaat bölümü alanında Türkiye’nin en değerli firmalarından biri olmayı başarırken, bu vesileyle; QUA Granit İdare Konseyi Lideri sayın Ali Ercan’a, Graniser Seramik Genel Müdür Yardımcısı Can Bıyıklı’ya

Elginkan Holding Yurtiçi Satış Müdürü Sayın Enver Öz’e, Weber Türkiye Satış Müdürü Mehmet Karaboğa’ya, Ukinox Mutfak Sistemleri Genel Müdürü Cenk Tepegöz’e, Belinza Banyo Mobilyaları İdare Konseyi Lideri Samet Peker’e, Likya Duşakabin’in sahibi Recep Turan’a, Franke, Orka, Bien, Dünya Profil, Say, Lanova üzere çok pahalı markalara, her şartta yanımızda olan kesimimizin kıymetli temsilcilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Davetimize katılan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri sayın Alinur Aktaş’a, Bursa Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (BURTİMDER) Lideri Murat Çakmaker’e, İçmimarlar Odası Bursa Şube Lideri Ali Gözütok’a ve tüm konuklarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.”

AKTAŞ’TAN OKUMUŞLAR AİLESİNE TEBRİK

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş ise ticari işletmelerde aile şirketlerinin birçok zorluk yaşadığını belirttiği açıklamasında; Okumuşlar Ailesi’nin yıllardır süren ticari hayatına, bugün 4 kardeşin öncülüğünde yollarına muvaffakiyetle devam etmelerinin kıymetli bir muvaffakiyet olduğuna vurgu yaptı. Lider Aktaş, hizmete giren yapı gereçleri mağazasının ve Okumuşlar Plaza’nın Bursa’ya güzel olmasını diledi.

1989’DAN GÜNÜMÜZE MUVAFFAKİYET HİKAYESİ

Okumuşlar Yapı ve İnşaat’ın muvaffakiyet dolu seyahati 1989 yılında Bursa’nın Gemlik İlçesi’ne bağlı Kumla Mahallesi’nde küçük bir dükkânda başladı. Kısa bir müddet sonra Gemlik’e merkezini taşıyan Okumuşlar Yapı, geleceğin sağlam temellerini burada attı. Aile şirketi olan Okumuşlar Yapı’nın İdare Konseyi Lideri Hüseyin Okumuş ve İdare Şurası Üyeleri Recep Okumuş, Hasan Okumuş ve Rıdvan Okumuş Bursa’da inşaatı tamamlanan ve satışları devam eden Okumuşlar Plaza ile Balıkesir’de inşaatı devam eden Therapy Konutları ve yenilenen yüzüyle İstanbul Caddesi üzerinde yer alan Okumuşlar Yapı hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştı.

LİDER MARKALARIN BULUŞMA NOKTASI: OKUMUŞLAR YAPI

Okumuşlar Yapı’nın birçok değerli markanın dağıtıcı bayiliğini yaptığını aktaran Hasan Okumuş, “QUA başta olmak üzere; Graniser, E.C.A, Serel, Franke, Ukınox, Weber, Orka, Belinza ve Likya Duşakabin dağıtıcı bayiliğini yaptığımız markalar ortasında yer alıyor. Seramik ve granit başta olmak üzere granit, banyo, lavabo- eviye bataryaları, duş kadroları, vitrifiye ve birçok alanda binlerce eser çeşidimizle hizmet veriyoruz. Seramik ve granit kaplama gereçleri yapılarda banyo, balkon, koridor, asansör kenarları, merdiven basamakları, havuzlar, verandalar, bahçe içi ve duvarlarında, bina dış cephelerinde kullanılıyor. 2-3 santimetre kalınlığında olan kaplama gereçleri ise site içleri, banketler, hatta araç ve yaya trafiğine uygun olan otoparklar ile meydanlarda tercih ediliyor.” tabirlerini kullandı.

FUAR HAVASINDA MAĞAZA HİZMETE GİRDİ

Okumuşlar Yapı’nın yenilenen yüzüyle hizmete giren mağazası hakkında bilgiler veren Hasan Okumuş, “İstanbul Caddesi üzerinde hayata geçirdiğimiz Bursa’nın en itibarlı projelerinden biri olan Okumuşlar Plaza’da mağazamız hizmete açıldı. Toplamda 1200 metrekare alandan oluşan 2 katlı mağazada, 29 canlı teşhir eserleriyle, çubuk askılarda tekil seramikler kullanılarak QUA Granite’nin eserlerinin sergilendiği mağaza müşteriler için eşsiz bir tecrübe sunuyor. Okumuşlar Yapı ayrıyeten depolama kapasitesiyle de müşterilerine süratli ve kolay eser temin etme imkânı sunuyor. 1500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 6300 metrekare depo alanıyla Okumuşlar Yapı, QUA Granite’in bölgedeki değerli partnerlerinden biri oluyor.

Bayiliğini üstlendiğimiz QUA Granite başta olmak üzere; Graniser, E.C.A Serel, Franke, Ukınox, Weber, Orka, Belinza, Likya Duşakabin ve birçok markanın eserlerini burada sergiliyoruz. 2 katlı bir yapı halinde oluşturduğumuz konsept mağazamızda müşterilerimiz için kafe konseptinde dinlenme alanları oluşturduk. Her kategori için epey geniş, rahat ve istenilen esere kolaylıkla ulaşılabilmesi ismine ferah bir mağaza oldu. Granitler başta olmak üzere mutfak, banyo, armatürler, banyo ve duş bataryası, duş kadroları, banyo mobilyaları vitrifiye eserleri, lavabo, musluk, yapı kimyasalları, ankastre aygıtlar ve evyeler üzere birçok eser çeşidimizi en tanınan markaları bir ortaya getirdik. Yeni eserlerimizi avantajlı fiyatlarla rahatlıkla bulabilirler. Ayrıyeten üst katın bir kısmında Okumuşlar Yapı’nın idare odaları yer alıyor. Her manasıyla vizyon bir projeyi hayata geçirmenin memnunluğunu yaşıyoruz” dedi.

GENİŞ ESER YELPAZESİ İÇİN WWW.FİXİR.NET

“Toptan ve perakende satışın yanı sıra e-ticaret alanında da isminden kelam ettiren Okumuşlar Yapı, FİXİR markasıyla www.fixir.net web sitesinden geniş eser yelpazesini tüm Türkiye’ye sunuyor.” diyen Hasan Okumuş şöyle devam etti, “Ulusal zincir markalarının internet satışları bizi açıkçası olumsuz etkilemiyor. Tam aykırısı insanların teknolojiyi kullanma isteği ve araştırma eğilimi bize ekstra motivasyon sağlıyor.” sözlerini kullandı.

OKUMUŞLAR PLAZA’DA SATIŞLAR DEVAM EDİYOR

Bursa’nın en itibarlı projelerinden biri olan Okumuşlar Plaza’nın inşaatında sona geldiklerini ve satışların devam ettiğini aktaran Hasan Okumuş, “Okumuşlar Plaza Bursa’nın en değerli yerleşim ünitelerinden, İstanbul Caddesi üzerinde hayata geçti. 8 bin 41 metrekare alan üzerinde 24 bin 400 metrekare inşaat alanı ile 8 mağaza ve 158 ofisten meydana geliyor. Kapalı ve açık otoparkı, kafeteryası, itinayla seçilmiş markalarının mağazalarının yer alacağı Okumuşlar Plaza ulaşım kolaylığı da büyük kolaylık sağlıyor”

‘THERAPY EVLERİ’ BÖLGESİNE BEDEL KATIYOR

Okumuşlar Yapı’nın devam eden öteki projesi Therapy Meskenleri hakkında bilgiler veren Hasan Okumuş, “Balıkesir’in Altıneylül ilçesi Dinkçiler Mahallesi Mevlana Caddesi üzerinde yükselen 196 daireden oluşan Therapy Konutları, Balıkesir’in en itibarı konut projelerinden biri oluyor. 100 metrekare brüt ve 2+1 oda salondan oluşan dairelerde sona yaklaştık. Zelzele yönetmeliğine uygun statik proje unvanına sahip Therapy Evleri’nde C 35 beton kullanıldı. Çocuk oyun alanları, kamelyalar ve şık peyzajı ile konforlu bir alan sunuyor. Avantajlı fiyatlardan satışlarımız devam ediyor. Yatırımcılar için büyük bir fırsat, konut sahibi olacak vatandaşlarımızın da bu projeden faydalanmalarını diliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir