Vali Su, Diyarbakırlılarla bayramlaştı


Vali Ali İhsan Su, Valilik binası bahçesinde düzenlenen programda, vatandaşlarla bayramlaştı.

DİYARBAKIR (İGFA) – Bayramlaşma merasimi Vali Su’nun yanı sıra Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Milletvekili Ebubekir Bal, Milletvekili Oya Eronat, Jandarma Bölge Kumandanı Dr. Fuat Güney, 8. Ana Jet Üs Kumandanı Tuğgeneral Ali Özmen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Vali Yardımcısı Murat Yıldız, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu, Vilayet Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın ile İlçe Kaymakamları, Kurum Müdürleri, Kamu vazifelileri, Muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşların iştirakiyle gerçekleştirildi.

Vali Su, bayramlaşma programında yaptığı, konuşmada, hoş bir Diyarbakır gününde, bayramlaşma programında bir arada olmanın memnunluğunu, huzurunu yaşadığını söyledi.

Kesilen kurbanların Cenab-ı Hak’ın nezdinde kabul olması temennisinde bulunan Vali Su, bayramın kardeşliğin, birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, kaynaşmanın doruğa ulaştığı özel günler olduğunu tabir etti.

Vali Su, bayramda, aile büyüklerin ziyaret edip hayır dualarının alınması, çocukların sevindirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, şöyle konuştu:

“Akraba, dost, komşu ziyaretleriyle bu sevincimize onları da ortak edelim. Mahallemizde yakınlarımızda varsa aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin aileleri, yetim, öksüz ve kimsesizleri de ziyaret ederek onların da bayram coşkusunu yaşamasına vesile olmalıyız. Birliğimiz, dirliğimiz, beraberliğimiz, huzurumuz bozulmasın. Cenab-ı Allah’tan bizleri sıhhat, afiyet, huzur içerisinde birçok bayramlara ulaştırmasını temenni ediyorum. Bu Kurban Bayramı’nın ülkemizin, vilayetimizin huzurunun devamına, tüm dünya insanlarının ve İslam Alemi’nin huzuruna, barışına, iyiliğine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, hepinize sevgiler, hürmetler sunuyorum. Bayramımız kutlu olsun.”

Program Vali Ali İhsan Su’nun davetlilerle bayramlaşmasıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir