TOGG’a bedelsiz fabrika arazisi desteği

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi A.Ş.’nin (TOGG) Bursa Gemlik’te üretim tesisinin bulunduğu taşınmaz, yatırımın tamamlanması ve öngörülen istihdamın 5 yıl mühletle sağlanması halinde bedelsiz olarak teşebbüse verilebilecek.

Bursa vilayetinde yapılacak elektrikli araba üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet takviyesi verilmesine ait Cumhurbaşkanı kararına bir fıkra ekleyen karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Eklenen karara nazaran, kelam konusu taşınmaz üzerinde TOGG lehine direkt, hasılat hissesi alınmaksızın, 49 yıl müddetle bağımsız ve daima nitelikte irtifak hakkı tesis edilecek. Öngörülen yatırımın tamamlanması ve istihdamın 5 yıl müddetle sağlanması kaidesiyle taşınmaz, şirketin talebi halinde bedelsiz olarak devredilebilecek.

2 taşınmaz devrediliyor

Aynı gazetede yer alan öbür Cumhurbaşkanı kararıyla, Bursa vilayetinde yapılacak olan batarya hücresi ve modül üretim tesisi yatırımında proje bazlı devlet dayanağı verilmesine ait Cumhurbaşkanı kararına; Bursa/Gemlik’te bulunan 2 başka taşınmazın muhakkak kısımlarıyla bir taşınmazın tamamının Silk Road Pak Güç Depolama Teknolojileri AŞ bedelsiz devranına ait bir karar eklendi. Ek fıkraya nazaran, kelam konusu taşınmazlar, tıpkı kaideler altında şirketin talebi üzerine bedelsiz olarak tescil edilebilecek. (REUTERS)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir