Şişli’de evde zorla tutulan kadını özel harekat polisi kurtardı

Olay, Fulya Mahallesi Pehlivan Sokak’ta saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Bir binanın bodrum katındaki dairede 2 gündür zorla tutulduğu tez edilen Suriye asıllı D.E.İ. isimli bayan, pencereden gördüğü bir şahsa seslenerek yardım istedi. Yardım istediği bireye, iki kişi tarafından zorla meskende tutulduğunu söyleyen bayan, polise haber vermesini istedi.İhbarın akabinde olay yerine polis grupları sevk edildi.

Dairenin kapısını çalan polis, içeriden sesler gelmesine karşın kapı açılmayınca Özel Harekat Polisine haber verildi. Bayanı zorla konutta alıkoyan Suriye asıllı Y. K. ve Fas asıllı A.E., Özel Harekat Polisini görünce kapıyı açarak teslim oldu. Polisin dairede yaptığı aramada, Y.K. ile A.E.’nin tuvalete attığı bir ölçü uyuşturucu ele geçirildi.

Gözaltına alınarak Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği’ne götürülen Y.K. ile A.E hakkında, ‘Rehin almak suretiyle kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma’ ve ‘Uyuşturucu husus bulundurma ve kullanma’ kabahatlerinden isimli süreç başlatıldı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir