Sakarya’da şiirin usta isimleri Taraklı’da buluştu

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 21. Sapanca Şiir Akşamları aktifliği kapsamında dünyanın farklı yerlerinden gelen ve yazıya döktüğü sözlerle şiire taraf veren usta şairleri Taraklı’da öğrencilerle buluşturdu. Programda şiir üzerine konuşan şairler birebir vakitte kendi yazdıkları şiiirleri de seslendirdi.

Sakarya halkının ve Sakarya Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Yüce’nin şiire ve şairlere verdiği kıymete dikkat çeken birtakım şairler Sakarya’da olmaktan memnunluk duyduklarını tabir etti. Birebir vakitte Taraklı’nın tarihi dokusuna ve mimarisine hayran kaldıklarını söz eden usta isimler, yerin şiire teşvik eden bir yanı olduğunun altını çizdiler. 22 Ekim Cumartesi günü Sapanca Toplumsal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilecek final programıyla kente veda edecek şairler tüm sanatseverleri final programına davet etti.

Şiirin toplumda yeri, geçmişte bıraktıkları ve gelecekte ne istikamette biçim alması üzere mevzularının konuşulduğu aktiflikte usta isimlerin yanında öğrenciler de kelam aldı. Ali Ural, Adnan Özer, Ali Ayçil, Aziz Nazmi Şakir, Celal Fedai, Çiğdem Sezer, Ercan Yılmaz, Haşim Hemdem, İnqilab İsaq, Kadir Korkut, Kenan Göçer, Meryem Kılıç, Mustafa Muharrem, Nilüfer Altınkaya, Yılmaz Daşçıoğlu ve Zeynep Arkan üzere usta isimlerin katıldığı programa Taraklı Belediye Lideri İbrahim Pilavcı ile Taraklı Kaymakamı Halis Hacıismailoğlu da katıldı. Programın sonunda ise şairler ile tüm konuklar tarihi konak önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir