Ordu’da seferberlik ilan edildi!

ORDU (İGFA) – Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (OSKİ) Genel Müdürlüğü grupları Lider Güler’in öncülüğünde 19 ilçede içme suyundan kanalizasyona, yağmur suyu sınırından arıtma tesisine kadar alt ve üstyapıda ömürlük yatırımları hayata geçirdi. 3,5 yıllık müddette yapılan yatırımlarla ilçelerdeki sıkıntılar bir bir tahlile kavuşturularak sağlam ve çağdaş altyapı vatandaşların hizmetine sunuldu.

12 MİLYON 921 BİN TL’LİK ÇALIŞMALAR HİZMETE SUNULDU

3,5 yılda Kabataş ilçesinde de hummalı çalışma yürüten OSKİ takımları, 12 milyon 921 bin TL’lik yatırımı vatandaşların hizmetine sundu.

Vatandaşların kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşması için 41 bin 751 metre içme suyu çizgisi inşa edildi. Tekrar su tutma kapasitesini artırmak isteyen OSKİ takımları 2 adet içme suyu deposu ve 1 adet su alma yapısı hayata geçirdi.

KURAKLIK TEHLİKESİNE KARŞI 5 ADET GÖLET İNŞA EDİLDİ

Gelecekte yaşanması beklenen kuraklık tehlikesine karşı da çalışmalar yapıldı. Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çatalpınar, Gölköy, İkizce, Korgan, Mesudiye ve Perşembe ilçelerinde olmak üzere toplamda 61 gölet inşa eden OSKİ grupları 5 adet göleti de Kabataş ilçesinde hizmete kazandırdı.

YENİ YATIRIMLARLA ALTYAPIYA KÖKTEN ÇÖZÜM

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi Lider Güler’in öncülüğünde geride kalan mühlet boyunca Kabataş ilçesine yapılacak yeni yatırımlarla altyapı sıkıntısını kökten çözmeyi hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir