Bakan Kirişçi 2023 Seçiminin Önemini Vurguladı! ‘O Tarafa Gittiğimizde Soracaklar’

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 2023 seçimlerinin değerini ‘öbür dünya’ vurgusu yaparak hatırlattı. Kirişçi, ‘Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık ismine bu memleketin, milletin değil, tüm mazlum milletlerin selameti ismine atmanız gereken hangi adımı attınız?’ tabirlerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ak Parti Ağrı Vilayet Başkanlığında partililerle bir ortaya geldi. Burada konuşma yapan Kirişçi, 2023 seçimlerinin ehemmiyetine dikkat çekerek ‘öbür dünya‘ vurgusu yaptı.

‘O tarafa gittiğimizde soracaklar’

Kirişçi’nin sözleri şöyle:

‘Seçimlerin hepsi kritikti, bunların hepsi değerliydi ancak bu seçim çok daha kıymetli. Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık ismine bu memleketin, milletin değil, tüm mazlum milletlerin selameti ismine atmanız gereken hangi adımı attınız? Hamdolsun bunun verilecek karşılığı var. Gönül koyduğunuz, kızdığınız, darıldığınız milletvekili olabilir, vilayet lideri olabilir, vilayet yöneticisi olabilir, belediye lideri olabilir, belediye meclis üyesi olabilir ancak biz bunlardan arınıp kendimiz için değil bütün mazlum milletler için, evet ‘Tayyip Erdoğan’ın kendi istikbali değil, milletin istikbali başta olmak üzere mazlum milletlerin istikbali ve onların istiklalidir’ diyeceğiz. Bunun için de çok çalışacağız. Biz sizlerin hizmetkarıyız. Bu kritik eşiği de Allah’ın müsaadesiyle aşacağız. Yani o masanın altı, üstü, etrafı falan bunların hiçbirinin kıymetiharbiyesi yok. Bu millet, faziletiyle, irfanıyla, ferasetiyle ve basiretiyle Allah’ın müsaadesiyle gerekeni yapar fakat biz bir olduğumuzu, iri olduğumuzu, birlikte olduğumuzu, kardeş olduğumuzu bir defa daha göstermek durumundayız.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir