Milletvekilinin polise yumruk atmasıyla ilgili yeni gelişme

Kadıköy Serasker Caddesi’nde pazar günü toplanan ve terör örgütü PKK lehine slogan atan gruptakiler müsaadesiz yürümek istemişti. Etrafta güvenlik tedbiri alan polis takımları, yürüyüşün müsaadesiz olduğunu belirtip, kümeye dağılması istikametinde ihtarlarda bulunmuştu. İkazlara karşın yürümek isteyen ve çeşitli sloganlar atanlara müdahale eden polis, 70 kişiyi gözaltına almıştı.

Bu sırada kalabalık ortasındaki DBP Milletvekili Salihe Aydeniz bir polise yumruk atmıştı. İstanbul Valililği Aydeniz hakkında hata duyurusunda bulunmuştu.

DOSYA ANKARA’DA

Polise yumruk atan DBP’li milletvekili Salihe Aydeniz hakkındaki fezleke İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca tamamlanarak yetkisizlik kararı ile yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

POLİS MEMURU SÖZ VERDİ

Olayın akabinde başlatılan soruşturmada mağdur sıfatıyla sözüne başvurulan polis memuru Hakan A. da olay günü Kadıköy’de çevik kuvvet grubunda vazife yaptığını söyledi.

Grubun en önünde kalkanla durduğunu aktaran Hakan A., şunları söyledi:

“Eylemci şahıslara ‘Sakin olun.’ formunda sakinleştirici mahiyette ihtarlarda bulunuyor ve misyonlu arkadaşlarıma yardım ediyordum. İsmini sonradan öğrendiğim milletvekili Salihe Aydeniz, kaskımın alt kısmından elini sokarak çene kısımlarıma yumruk attı. Mevzuyla ilgili görüntü paylaşımı, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu dahil birden fazla toplumsal medya hesaplarından yapıldı. Bu görüntü paylaşımının yapıldığını daha sonradan toplumsal medyada gezerken öğrendim. Aldığım darbeden sonra fotoğrafımı çekerek ‘Seninle hesaplaşacağız, seninle görüşeceğiz, seni bulacağım.’ halinde hakaret ve tehditlerde bulundu. Direkt yüzümü alacak halde fotoğraflarımı çekti. Bundan ötürü da şikayetçiyim.”

DARP RAPORU

Öte yandan, darp olayına ait hazırlanan isimli muayene raporunda, mağdurun çenesinin ön tarafında kızarıklık, şişlik ve hassasiyet olduğu belirtilirken, imaj inceleme raporunda da olay anının ayrıntılarına yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir