Kent Ormanı’na Kır Kahvesi geliyor!

Lüleburgaz Kent Ormanı’nda yapımına başlanan Kır Kahvesi’nin inşaatında konuşan Başkan Gerenli, çalışmaların hiçbir ağaca zarar verilmeden devam ettiğini söyleyerek “Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Her şey daha yeşil, daha yaşanabilir bir Lüleburgaz için” diye konuştu.

Lüleburgaz Belediyesi etap etap çalışmalarını sürdürdüğü Lüleburgaz Kent Ormanı’nda Kır Kahvesi ve alan düzenlemeleri için düğmeye bastı. Bu doğrultuda Fen İşleri Müdürlüğü, hazırlanan fizibilite çalışmalarının ardından Kır Kahvesi’nin temelini attı. Hiçbir ağaca zarar verilmeden sürdürülen çalışmaları Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ve daire müdürleri ve sorumluları yerinde inceledi.

“Yeni alanlar kazandırıyoruz”

Gerçekleştirilen çalışmaları ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Başkan Gerenli, Kent Ormanı’na yeni alanlar kazandırmaya devam edeceklerini söyledi. Çalışmaların hiçbir ağaca zarar verilmeden yapıldığının altını çizen Başkan Gerenli, Kent Ormanı’nın sadece Lüleburgaz’ın değil, Trakya’nın cazibe noktalarından biri olacağını belirtti. Başkan Gerenli sözlerini şöyle tamamladı; “Çalışma arkadaşlarımızla birlikte tek bir ağaca dahi zarar vermeden kır kahvemizin yapımına başladık. Masal Vadimizde de çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Her şey daha yeşil, daha yaşanabilir bir Lüleburgaz için yapılıyor.”

Yeşilin ortasında muhteşem ortam!

Kent Ormanı’nın birinci etap sınırları dahilinde yer alan ve bu yıl içinde yapımı tamamlanarak hizmete açılması planlanan Kır Kahvesi, vatandaşın yemyeşil bir doğanın içinde nefes alabileceği ve sevdikleriyle birlikte keyifli vakit geçirip dinlenebileceği bir alan olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir