İkisini böyle kıyasladı: Fotoğraflar bazen yanıltabilir

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Lideri Hüseyin Baş, Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Örgütü Tepesinde çok konuşulan karesi ile Bülent Ecevit’in ABD Lideri Bill Clinton ile fotoğrafını kıyasladı. Hüseyin Baş, “Soldaki, adalar işgal edilirken somut hiçbir adım atmadı. Sağdaki, Kıbrıs’ı işgalden kurtardı. Fotoğraflar bazen yanıltabilir” diye yazdı.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Lideri Hüseyin Baş, toplumsal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’ndeki çok konuşulan fotoğrafını paylaşarak yorumda bulundu.

Baş, Erdoğan’ın fotoğrafıyla birlikte 1999 yılında devrin Başbakanı Bülent Ecevit’in, Washington’da ABD Lideri Bill Clinton ile görüşürken ki fotoğrafını karşılaştırdı. Fotoğrafta, Bill Clinton koltuğun kenarına oturur vaziyette görülürken Ecevit karşısında ayakta duruyor.

Hüseyin Baş şu açıklamayı yaptı:

“Soldaki, adalar işgal edilirken somut hiçbir adım atmadı. Sağdaki, Kıbrıs’ı işgalden kurtardı. Fotoğraflar bazen yanıltabilir.”

Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’ndeki fotoğraf son günlerde çok konuşulmuştu. Fotoğrafta, Erdoğan’ın elini kaldırmış bir halde konuşurken, karşısında oturan ülke başkanlarının ellerini birleştirmiş bir biçimde Erdoğan’ı dinlediği görülüyor.

Hüseyin Baş’ın paylaşımı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir