İDDEF’in kurban ekipleri yola çıktı

Yurt dışı kurban organizasyonunu “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla 40 ülke 264 bölgede gerçekleştirerek mazlum, mağdur ve gerçek muhtaçlık sahiplerine ulaşacak olan Beşere Paha Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 2022 vekalet yoluyla yurt dışı kurban kesim bedelinin büyükbaş pay 1200 lira, küçükbaş kurbanda ise 1400 lira olarak belirledi. Kurban alımlarını ülkelere giden grupları ve mahallî görevlileriyle birlikte 3-4 ay evvelce yapan İDDEF, alım, kesim ve dağıtım süreçlerini birinci elden gerçekleştirerek çalışmaları vazifelilerinin denetimiyle yerine getiriyor.

Kurban bayramına sayılı günler kala tertip kapsamında kesim ve dağıtımların yapılacağı ülkelere hareket eden İDDEF takımları İstanbul Havalimanı’ndan yola çıktı. Hayırseverlerin kurban emanetini yerine getirmek için uzun ve şiddetli seyahatlere başlayan takımlar, Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 40 ülkede gerçekleştirilecek vekalet yoluyla kısımlarla kurbanların etlerini gereksinim sahibi kimselere dağıtacak.

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Bu yılki vacip kurban tertibimiz kapsamında 40 ülke 264 bölgede hayırseverlerimizin emanetleriyle kurban kesim ve dağıtımı yapacağız. Gerek ülkemizden bölgelere giden gerekse oradaki vazifeli hocalarımız vasıtasıyla hiçbir aracı kurumla çalışmadan organizasyonumuzu yerine getireceğiz. Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkları İslami ölçülere nazaran tek tek inceleyerek seçip alımlarını yaptıktan sonra işaretleyip küpeleme sürecini gerçekleştirdik.

Çalışmalar kapsamında ülkelerde vazife alacak, hassasiyet içinde müşahede ve denetimleri yerine getirip İslami yol ve düsturlar çerçevesinde tertibi tamamlayacak gruplarımızı bayrama sayılı günler kala uğurladık. Kurban Bayramında gerekli tüm grup ve ekipmanlar ile birlikte ülkelere giden gruplarımız, lokal görevlilerimiz ile birlikte dağıtım yapılacak bölgelere, köylere ve gerçek gereksinim sahibi kardeşlerimize hem emanetleri teslim edecek hem de ziyaretlerle hayırseverlerimizin selamlarını iletecek” denildi.

Kurban bağışları, bayramın 2. günü saat 18:00’e kadar “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına 7/24 FAST, EFT, Havale yoluyla şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından ayrıntılı bilgi alınarak yapılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir