Gmail kullanıcıları dikkat! Google binlerce hesabı silmeye hazırlanıyor

Google, 2006 ve 2012 yılları ortasında fiyatsız bir G Suite hizmeti sunmuştu. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar kendi özel alan isimleri ile Gmail sahibi oluyor ve birçok Google servisine erişebiliyordu.

Uzun bir müddettir G Suite için fiyatsız üyeliği kabul etmeyen Google, G Suite’nin fiyatsız hizmetini kullanmaya devam edenleri fiyatlı bir aboneliğe geçmeye zorlamayı planlıyor. Google tarafından yapılan açıklamada “İşletmeler için G Suite’in eski fiyatsız sürümü 27 Haziran 2022’den sonra artık kullanılamayacak. Hesabınız, işletmelerin çalışma biçimlerini dönüştürmelerine yardımcı olacak yeni özellikler sunmaya devam ettiğimiz fiyatlı bir Google Workspace aboneliğine otomatik olarak geçirilecek.” denildi.

Google’nin bu kararı bilhassa küçük işletmeler tarafından reaksiyonla karşılandı. Bu gelişme kullanıcıların rastgele bir fiyatsız aboneliğe güvenmeleri gerektiğini gösteriyor.

Google’ın Google Workspace for Education müşterileri için Temmuz ayında sınırsız bulut depolama alanı sunmayı da sonlandıracak.

Google gelen yansılar üzerine G Suite’in eski fiyatsız sürümünü ticari olmayan maksatlarla kullanan şahıslara mecburî Workspace geçişinden çıkma seçeneği sunacağını söyledi.

Geçişten kaçınmak isteyenler için devre dışı bırakmak gerekiyor. İşlem yapılmaması durumunda 1 Ağustos 2022’de G Suite’nin eski fiyatsız sürümünü kullanan hesaplar kapatılmaya başlanacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir