Dünya şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımından Anıtkabir ziyareti

Ziyarette, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Lideri Muaz Ergezen, Ampute Futbol Ulusal Ekibi Teknik Yöneticisi Osman Çakmak ile sportmenler yer aldı.

Anıtkabir’i ziyarete gelen vatandaşlar da ulusal atletlere büyük ilgi gösterdi. Teknik heyet ve atletleri alınan muvaffakiyetten ötürü alkışlayan vatandaşlar, “Türkiye sizinle gurur duyuyor.” diye tezahüratta bulundu.

Muaz Ergezen’in Anıtkabir mozolesine çelenk bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu. Buradaki merasimin akabinde Ergezen, Misak-ı Ulusal Kulesi’nde bulunan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Ergezen, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk; senin ‘Ben atletin zeki, çevik ve tıpkı vakitte da ahlaklısını severim.’ kelamın ışığında ülkemiz atletleri sayısız başarılara imza attı. Bugün huzurunda vatanımız için gazi olmuş, çeşitli sebeplerden dolayı bir uzvunu kaybetmiş sportmenlerin muvaffakiyetini paylaşmak için bulunuyoruz. Ampute Futbol Grubumuz, 9 Ekim 2022 tarihinde ülkemizin mesken sahipliğinde dünya şampiyonu olarak, bir kere daha İstiklal Marşı’mızı tüm dünyaya dinletti. Ulu bayrağımızı dalgalandırarak, sporda mani olmayacağını gösterdiler. Başarılarla dolu tarihimizden ilham alarak ilerlediğimiz topluluğumuzda sayısız muvaffakiyetler ile huzuruna tekrar geleceğiz. Bizlere emanet ettiğiniz tüm kıymetleri korkusuzca koruyacağız. Aziz ruhun şad oldun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir