CHP’nin ‘salı toplantıları’ Erzurum’da başladı

CHP’nin her hafta salı günü TBMM’de yaptığı küme toplantısı, bu haftadan itibaren ekim ayına kadar farklı vilayetlerde yapılacak. Bunun birinci uygulaması için Erzurum seçildi. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve 100’ün üzerinde milletvekili, Erzurum’da yapılacak küme toplantısı için tıpkı uçakla Ankara’dan yola çıktı.

VEKİLLERDEN PİLOTA ALKIŞ

CHP başkanı ve 100’ün üzerinde milletvekilini taşıyan uçak, planlanan saatte Erzurum Havalimanı’na iniş yaptı. Çok sayıda milletvekilinin tıpkı uçakta seyahat yapıyor olması telaş yaratmıştı. Seyahat boyunca bunun sohbetlerini yapan milletvekilleri, uçağın alana inmesiyle birlikte pilotu alkışladı.

Kılıçdaroğlu, havalimanında Erzurum’un yöresel başbar oyunuyla karşılandı.

SALI TOPLANTILARI HAKKINDA

TBMM’nin tatile girmesi nedeniyle küme toplantısı yerine her hafta salı günü bir vilayette, halka açık toplantı düzenleme kararı alan CHP önderi Kılıçdaroğlu, birinci toplantının 2 Ağustos Salı günü Erzurum’da yapılacağını duyurmuştu. CHP Genel Lideri ile birlikte 100’den fazla milletvekilinin tıpkı uçakta bulunması, partide tasa yaratmış, birtakım vekiller uçağın kaza geçirmesi halinde CHP’de neredeyse milletvekili kalmayacağını lisana getirmişti.

CUMHURİYETİN BİRİNCİ ADIMI

Salı toplantılarının yapılacağı birinci kent Erzurum olarak belirlendi.

Erzurum’da, 101 yıl evvel Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi gerçekleşmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir