Bursa Yıldırım’da can dostları emin ellerde

BURSA (İGFA) –Can dostlarının beslenme, barınma ve tedavi üzere muhtaçlıklarını karşılayan Yıldırım Belediyesi, sahiplendirme çalışmalarıyla da sokak hayvanlarını sıcak yuvalara kavuşturuyor.

Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2019 yılından bu yana toplamda 27 bin 90 hayvanı tedavi ederken, 2 bin 188 hayvanı da sahiplendirdi. Sokak hayvanlarını sıhhatine kavuşturan Yıldırım Belediyesi, sahipsiz hayvanların beslenme faaliyetlerini de ihmal etmiyor. Gruplar, farklı noktalarda kurulan beslenme noktalarına her gün mama koyarak hayvanların beslenmesini sağlıyor.

“HER CANLIYA PAHA VERİYORUZ”

Köklü bir medeniyetin ruhunu taşıyan Yıldırım’da, her canlıya paha verildiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, “Dünya üzerinde milyonlarca sokak hayvanı açlıkla, barınmayla ve iklim şartlarıyla çaba ediyor. Bu yüzden, hizmetlerimizi beşerle hudutlu tutmuyoruz. Hayatın içinde yer alan her canlıyı, hoşluğu korumak ve yaşatmak bizim sorumluluğumuzdur. Takımlarımız her şartta can dostlarımız için çalışıyorlar. Gruplarımızın koordineli çalışmaları sonucunda, vatandaşların talepleri ve teklifleri doğrultusunda hayvanlarımızın barınma, beslenme ve tedavi gereksinimlerini karşılıyoruz. Can dostlarımızı yalnızca sıhhatine kavuşturmuyor onları sıcak yuvalarla da buluşturuyoruz. Dağdaki kurdu, kuşu düşünen ve kaygı edinen bir medeniyetin temsilcileri olarak; kentimizin sessiz sakinlerine gönlümüzü açıyoruz. Onların bize, bizim de onlara gereksinimimiz var” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir