Binali Yıldırım: Cumhurbaşkanımızı rekor oyla tekrar başımıza getireceğiz

AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım, partisinin Sivas Vilayet Teşkilatı’nca düzenlenen bayramlaşma programı için kente geldi. Buruciye Medresesi’ndeki programa Yıldırım’ın yanı sıra AK Parti milletvekilleri İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci, Belediye Lideri Hilmi Alım, AK Parti Vilayet Lideri Hakan Aksu ile partililer katıldı.

‘ÖNÜMÜZDEKİ SENE 3 TANE BAYRAMIMIZ VAR’

DHA’nın haberine nazaran burada partililerin Kurban Bayramı’nı kutlayan Yıldırım, “Önümüzdeki sene 3 tane bayramımız var. Birinci bayramımız, Ramazan Bayramı. Üçüncü bayramımız, Kurban Bayramı. İkisinin ortasında da bir bayram daha var; Cumhurbaşkanı’mızı Allah’ın müsaadesiyle rekor oyla tekrar başımıza getireceğiz, cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Sivas, 2023’te yeni rekora var mı, hazır mı? Allah sizleri daim etsin. Birlik, beraberliğimizi bozanlara fırsat vermesin” diye konuştu.

‘CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILINA İLERLİYORUZ’

15 Temmuz darbe kalkışmasının yıl dönümünü de hatırlatan Yıldırım, “Cuma günü 15 Temmuz. 15 Temmuz, ikinci İstiklal çabamızın ismidir. O gece bu ülkenin başbakanını, bu ülkenin cumhurbaşkanını öldürmeye kalkıştılar. Milletimizin bayrağını indirmeye, ezanlarını dindirmeye çalıştılar. Lakin Sivas’ın yiğidoları, 84 milyon vatan evladı; bu alçak kalkışmaya, FETÖ teröristlerine karşı amansız bir uğraş verdi ve bugün elhamdülillah alnımız ak, başımız dik olarak ebediyen ileri, yeni gayelere, cumhuriyetin 100’üncü yılına emin adımlarla ilerliyoruz. Daha güçlü olacağız, daha hoş günleri birlikte yaşayacağız. Yaşadığımız bu dertlerin farkındayız. Bugüne kadar bir çok badireyi aşa aşa geldik, bunu da inşallah aşacağız” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir