Biden’dan tehdit gibi İran yanıtı

Ortadoğu tipi kapsamında İsrail’in Tel Aviv kentini ziyaret eden Joe Biden İsrail televizyonu Kanal 12’ye verdiği söyleşide “İran’ın nükleer silahları olmaması için gerekirse güç kullanırız” dedi.

İran’la nükleer muahedeyi diriltmekte kararlı olduğunu söyleyen Biden, “Şu andan daha makûs olan bir şey varsa o da nükleer silaha sahip İran” dedi.

Eski Lider Donald Trump’ın nükleer muahededen çekilmesini ‘büyük bir hata’ olarak nitelendiren Biden, “İran nükleer silaha hiç olmadığı kadar yakın” açıklamasını yaptı.

Başkan Biden, “2024 yılındaki seçimde, Trump-Biden rövanşı öngörüyor musunuz?” sorusunaysa,, “Hayır öngörmüyorum” dedi.

ABD Lideri Joe Biden İsrail’de Yad Vashem Soykırım Anıtı’nı ziyaret etti.

BİDEN SOYKIRIM ANITINI ZİYARET ETTİ

ABD Lideri Joe Biden, Orta Doğu ziyaretinin birinci durağı olan İsrail’de Yad Vashem Soykırım Anıtı’nı ziyaret etti. Biden, Anma Salonu’ndaki “Ebedi Alevi” yine yakarak ve çelenk bıraktı.

ABD Lideri Joe Biden’ın Orta Doğu ziyareti başladı. Biden, Orta Doğu ziyareti çerçevesinde birinci durağı İsrail’de temaslarına devam ediyor. Kudüs’teki Yad Vashem Soykırım Anıtı’nı ziyaret eden Biden, Anma Salonu’ndaki “Ebedi Alevi” tekrar yakarak ve çelenk bıraktı. Biden’a ziyareti sırasında İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, İsrail Başbakanı Yair Lapid, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Holokost’tan kurtulan ve Yad Vashem Kurulu Lideri olan Haham İsrael Meir Lau ve Yad Vashem İdare Şurası Lideri Dani Dayan eşlik etti.

Biden, ziyareti sırasında ayrıyeten Holokost’tan kurtulan 2 bayan ile sohbet etti.

Çelenk koyma merasiminin akabinde Yad Vashem ziyaretçi defterini imzalayan Biden, İsrail’i ziyaret etmekten duyduğu memnunluğu ve Holokost’u hatırlamanın değerini vurguladı. Biden ziyaretçi defterini, “Hatırlamazsak tekrar olabilir. Çocuklarıma ve torunlarıma bunu öğretiyorum. Asla Unutma” tabirlerini yazdı. Biden, ziyareti sırasında ayrıyeten Holokost’tan kurtulan 2 bayan ile sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir