Babasının çabaları yeterli olmadı! Soluk borusuna kiraz kaçan 8 yaşındaki Muhammed hayatını kaybetti

Sultanbeyli’nde 17 Haziran Cuma günü akşam saatlerinde meydana geldi. Argümana nazaran, Sekiz yaşındaki Muhammed Taha Şahin’in kız kardeşinin doğum gününü kutlamak için ailesi ile meskenlerinin bahçesinde oturuyordu. Şahin arkadaşlarıyla birlikte oyun oynadıktan sonra masadaki meyve tabağından kirazı alıp yedi.

TÜM MÜDAHALELERE KARŞIN KURTARILAMADI

Bir müddet sonra kötüleşen Şahin koşarak babasından yardım istedi. Şahin’in nefes alamadığını gören baba, arabasıyla hastaneye götürdü. 8 yaşındaki Muhammed Taha Şahin yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Muhammed Taha Şahin dün öğlen vakti Sultanbeyli Abdurrahman Gazi Camii’nde kılınan cenaze namazının akabinde Pendik Osmangazi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“KARDEŞİNİN DOĞUM GÜNÜYDÜ”

Yaşanan acı olay sonrası konuşan 8 yaşındaki Muhammed Taha Şahin’in akrabası Ayhan Aktaş “Muhammed Taha Hiperaktif çocuktu derslerinde çok başarılıydı. Öğretmenini ve arkadaşlarını çok seviyordu. Karnesinde takdir almıştı. Öbür küçük kardeşinde o gün doğum günüydü. O gün kardeşine doğum günü sürprizi yapacaktık. Onun hazırlıkların içerisindeydik. Kendisi dışarı da arkadaşlarıyla oynuyordu.

“ALLAH KİMSEYE BU TÜRLÜ BİR ŞEY GÖSTERMESİN”

Biz de içeri de annesi ve babası ile doğum günü hazırlıkları yapıyorduk. Meyve tabağında büyük bir kirazı alıyor ve daha sonra ağızına atıyor. Bu kiraz boğazına kaçıyor. Koşarak boğazıma bir şey takıldı diyerek babasının yanına gidiyor. Babası kucağına alarak otomobille en yakın hastaneye götürüyor. Hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybediyor. Allah kimseye bu türlü bir şey göstermesin” dedi.

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir