AÖF, AUZEF ve ATA AÖF 2022 kayıt tarihleri: Sınavsız ikinci üniversite kayıtları ne zaman?

İkinci Üniversite’de kayıtları başladı. Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi bünyesinde eğitim görmek isteyen öğrenciler için ön lisans ve lisans programlarına imtihansız başvurarak kayıt olma imkanı tanınıyor. İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AUZEF) 2022-2023 eğitim öğretim periyodu kayıtları 1 Ağustos – 16 Eylül ortasında gerçekleştirilecek.

İkinci Üniversite kapsamında rastgele bir yükseköğretim kurumundan lisans eğitimi alanlar ve mezun olanlar, lisans ve önlisans programlarına başvurabilirken önlisans eğitimi alanlar ve mezun olanlar da önlisans programlarına başvurabiliyor. İmtihansız ikinci üniversite AÖF, AUZEF ve CET AÖF bünyesinde gerçekleştirilebiliyor. Yeni tahsil yılı yaklaşırken, imtihansız ikinci üniversite kayıt tarihleri de yaklaştı.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (AÖF) KAYITLARI NE VAKİT?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) imtihan üniversite için 2022-2023 eğitim öğretim periyodu kayıtları 22 Ağustos – 17 Ekim ortasında gerçekleştirilecek.

Çevrimiçi müracaat süreçleri https://aoskayit.anadolu.edu.tr​ adresinden e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Adayların müracaat yapabilmeleri için tahsil bilgilerinin MEBBİS/YÖKSİS sisteminde şimdiki olması gerekmektedir.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (AUZEF) KAYITLARI NE VAKİT?

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AUZEF) 2022-2023 eğitim öğretim devri kayıtları 1 Ağustos – 16 Eylül ortasında gerçekleştirilecek.

İstanbul Üniversitesi 2. üniversite kayıtları için müracaatlar ilgili tarihler ortasında müracaat.istanbul.edu.tr adresinden hesap oluşturduktan sonra program tercihi yaparak tamamlanacak.

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (ATA AÖF) KAYITLARI NE VAKİT?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) 2022-2023 eğitim öğretim periyodu kayıtları 29 Ağustos – 2 Ekim ortasında gerçekleştirilecek.

İkinci üniversite (Sınavsız ve evrak göndermeksizin) kapsamında kayıt yaptıracak öğrencilerin öncelikle İkinci üniversite Kayıt Sayfası üzerinden ön kayıt süreçlerini yapmaları gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir