Ankara’yı sallayan iddia: Erdoğan danışmanı Serkan Taranoğlu’nu görevden aldı

Türkiye’nin gündemine oturun rüşvet sarmalında Sedat Peker’in tezlerinde ismi geçen Serkan Taranoğlu’nu misyondan alındı. Argümana nazaran Erdoğan danışmanı Serkan Taranoğlu’nu şahsen vazifeden aldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Sedat Peker’in argümanlarında ismi geçen danışmanı Serkan Taranoğlu’nu misyondan aldığı öğrenildi. Erdoğan bu kararını AKP MKYK toplantısında açıkladı.

Bloomberg muhabiri Fırat Kozok “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Serkan Taranoğlu’nu misyondan aldığını partisinin bu akşamki MYK toplantısında üyelere açıkladı,” paylaşımıyla haberi duyurdu.

Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu hakkındaki iddialar

Sermaye Piyasası Konseyi (SPK) Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini öne süren Sedat Peker, Zehra Taşkesenlioğlu’nun da Mine Tozlu’yu Way Out isimli bir finansal danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söylemişti. Burada danışmanlık ismi altında 12 milyon TL “rüşvet” istediğini öne süren Peker, teziyle birlikte danışmanlık kontratına dair belgeyi de paylaşmıştı. Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini belirten Peker, daha sonra Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren’e ulaşarak kelam konusu danışmanlık şirketinde bir ortaya geldiklerini belirtmişti.

Daha sonra Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren ve eşinden hemen 200 bin lira istediğini söyleyen Peker, “Eski SPK lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun ardındaki güç, kardeşi Erzurum Milletvekili olan Zehra Taşkesenlioğlu değildir, onun ardındaki güç eski Güç Bakanımız Berat Albayrak’ın ağabeyi Turkuaz Medyanın başındaki Serhat Albayrak’tır” tezinde bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir