Aleyna Tilki’den kafa karıştıran ‘ters kelepçe’ çıkışı

Gerek paylaşımları, gerek kelamlarıyla sıkça isminden kelam ettirmeyi başaran Aleyna Tilki, ‘Take It Or Leave It’ (Al ya da Bırak) isimli yeni müziğine çekilen kliple de çok konuşuldu.

21 yaşındaki müzikçinin motosikletin ardında ilerlediği sırada eteğini çıkardığı ve iç çamaşırlarıyla kaldığı tezli klip, kısa müddette toplumsal medyanın gündemine oturdu.

“İYİ BİR SES, BERBAT BİR MÜZİK, BETER BİR KLİP”

Her adımı olay olan 21 yaşındaki popçunun müziği ve klibi, tenkitleri de beraberinde getirdi. Tartışmaya gazeteci Cüneyt Özdemir de katıldı. Özdemir, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Aleyna Tilki’nin son klibini izleyince, Türkiye’de mesleği yönetilemeyen sanatkarların düştüğü hüzünlü duruma üzüldüm. Âlâ bir ses, berbat bir müzik, beter bir klip! Coğrafya herkes için kaderdir” tabirlerini kullanmıştı.

“BİLGİLİ BİRİ LAKİN BİLGE DEĞİL”

Cüneyt Özdemir’in, mesleğini yönetememekle eleştirdiği Aleyna Tilki’den karşılık gecikmemişti: 

Özdemir’e bakınca, yurt dışında yaşasa da yeteneklerini yeteri kadar geliştiremediği için kendinden gençlere karşı girdiği kompleksi görüyorum. Coğrafya yazgıdır deyip insanların potansiyelini limitlemeyin artık! Bilgili biri fakat bilge değil. Bilgelik yazgıdır, herkeste olmaz.

“BEN ALIŞKINIM”

‘Take It Or Leave It’ isimli müziğinin klibi hakkında yapılan tenkitleri de pahalandıran Aleyna Tilki, “Evet çok olumsuz tenkit var fakat bir o kadarda aklı başında yorumda bulunan var. Ben alışkınım bu duruma. İlkokulda dahi böyleydi. Adıma daima dedikodu çıkartırlardı. Star doğunca bu türlü şeylerde olabiliyor” diye konuştu.

“TÜKÜRDÜĞÜMÜ YALAMAYI SEVİYORUM”

Türkçe albümünün de dört ay sonra çıkacağını söz eden Aleyna Tilki, “Tarz olarak sizi şaşırtacağım” dedi. Bir röportajında lisana getirdiği “Tükürdüğümü yalıyorum” kelamını yineleyen Aleyna Tilki, “Tükürdüğümü yalamayı seviyorum. En hoş şey bu olsa gerek. İnsan kendi limitlerini keşfetmiş oluyor. Bunu yapacağım” sözlerini kullandı.

“10 KİŞİ ZIT KELEPÇE İÇERİ ALINIR”

Son devirde klipleriyle ve açıklamalarıyla gündeme gelen Tilki farklı bir yorum yaptı. Aleyna Tilki Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Ben çocukken bana yapılanları bir konuşsam en az 10 kişi aykırı kelepçe içeri alınır. Beni zorlamayın ya” diyerek sitem etti.

Aleyna Tilki’nin kimi takipçileri ise açık olması gerektiğini söylerken, ünlü müzikçi daha sonra bu paylaşımını sildi. Tilki’nin bu paylaşımını kimlere gönderme olarak yaptığı ise merak konusu oldu.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir