100 kaymakam adayı alınacak

Kaymakam adaylığı imtihan ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. İçişleri Bakanlığınca Mülki Yönetim Amirliği Hizmetleri Sınıfı’na 100 kaymakam adayı alınacak.

Sınav müracaat kuralları, “Yurt içindeki üniversitelerin yahut diploma denkliği Yükseköğretim Konseyi tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin milletlerarası münasebetler, siyaset bilimi, kamu idaresi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla alakalar ve tanıtım, psikoloji kısımlarından yahut bu kısımlardan rastgele birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde seksenine sahip olan öteki kısımlardan ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak yahut üniversitelerin toplumsal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih kısımlarında en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış ve milletlerarası ilgiler, siyaset bilimi, kamu idaresi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmak; 01 Ocak 2022 tarihi prestijiyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar); askerlikle ilişiği bulunmamak; askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak” formunda duyruldu.

Adaylar müracaatlarını, 2-9 Ağustos tarihlerinde rastgele bir ÖSYM müracaat merkezinden, “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir Uygulaması’ndan yapacaklar ve imtihan fiyatını yatırarak müracaatlarını tamamlayacaklar. Geç müracaat günü 17 Ağustos 2022 olarak belirlendi.

Sınav, 18 Eylül 2022’de saat 10.15’te Ankara’da yapılacak. Adaylar, saat 10.00’dan sonra imtihan binalarına alınmayacak. İmtihanda 100 soru için 150 dakika (2,5 saat) mühlet tanınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir