Yaşlı kadını ‘500 bin TL’ dolandıran şüpheli Ankara’da yakalandı

Kendini polis olarak tanıttığı bayanın 500 bin lirasını dolandırdığı gerekçesiyle Ankara’da gözaltına alınan kuşkulu tutuklandı.

Hendek ilçesinde 71 yaşındaki bayanı arayan kuşkulu, isminin organize kabahatlere karıştığını, bundan kurtulması için de elindeki mücevher ve paraları vermesi gerektiğini öne sürerek mağduru ikna etti.

DEĞERİ 500 BİN LİRA…

Operasyon çok saklı olduğu için öteki güvenlik ünitelerine durumun bildirilmemesi istikametinde telkinde bulunan kuşkulu, bayanın adresine gelerek toplam bedeli 500 bin lira olan altın, döviz ve Türk Lirası’nı aldı.

Dolandırıcılığın anlaşılması üzerine çalışma başlatan Vilayet Emniyet Müdürlüğü grupları, olay tarihinde kente giriş çıkış yapan 3 bin 500 aracı incelemesinde, kimliği belirlenen zanlının yakalanmamak için daima kıyafet ve taksi değiştirdiğini deşifre etti.

TUTUKLANDI

Şüphelinin dolandırdığı para ve mücevherleri alarak Ankara’ya gittiğini tespit eden Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Ofis takımları, belirlenen adrese düzenlenen operasyonla A.B’yi (42) yakaladı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

İlçedeki güvenlik kameralarına yansıyan imgelerde, taksiyle adrese gelen şüphelinin, mağdurdan aldığı altın, döviz ve Türk lirası bulunan poşetle olay yerinden yürüyerek ayrılması yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir