Ünlü sporcu Valerie Loureda’dan tarihi anlaşma!

Eski MMA yıldızı Valerie Loureda tarihi bir mutabakata imza attı.

23 yaşındaki atlet MMA’da yaptığı 5 maçın dördünü kazandı. MMA’da en son Kasım ayında Los Angeles’ta Taylor Turner karşısında galibiyete uzanan Loureda yeni bir maceraya açıldı.

1 MİLYONA YAKIN TAKİPÇİSİ VAR
Loureda’nın toplumsal medyada 900 binden fazla takipçisi var ve biyografisinde kendini model ve oyuncu olarak tanımlıyor. Paylaşımlarıyla dikkat çeken Küba asıllı Amerikalı artık yeni macerasında WWE ekranlarını süsleyecek.

“BENİM İÇİN DUŞUN GERÇEKLEŞMESİ”
Loureda; “WWE ile mukavele imzalayan tarihteki birinci Küba asıllı Amerikalı bayan olmaktan onur duyuyorum. Tüm vakitlerin en büyük bayan spor şovmeni olacağım. Göçmen bir aileden geliyorum, artık Latin kültürümüzü temsil etme vaktim geldi, yazgım bu. Benim için bu bir hayalin gerçekleşmesi. Bu fırsat için teşekkürler WWE. Seni gururlandıracağım.”

“Fırsatı bulduğum an, tarih yazabileceğimi ve kültürümü daha evvel kimsenin yapmadığı halde temsil edebileceğimi biliyordum. Ve bunu yapmak için doğdum.”

HOLLWOOD’DAN TEKLİF
Loureda, dövüş sporunda süratle yükselmesine karşın Hollywood’dan kendisine teklif yağıyor. Toplumsal medya üzerinden yaptığı paylaşımlardan ötürü dövüş dünyasında eleştirilen Loureda Hollywood itirafında bulunmuştu. Rakibi Tara Graffe’yi yendikten sonra zaferini kalça dansı ile Instagram hesabından paylaşan Loureda, Hollywood için kabiliyetli oyuncuları arayan ajansların daima kendisini arayıp sinemalarda oynama teklifi sunduklarını fakat mesleğine şimdilik dövüş sanatında sürdüreceğini lisana getirmişti.

Dövüşçü isim mesleğine son verdikten sonra Hollywood’da oynayacağını belirtti.

 

AMERİKAN GÜREŞİ NASIL YAPILIR?
Belli başlı kimi kurallara uymak suretiyle daha çok görsel hedefli gerçekleştirilen bir güreştir. Yani gerçek olmayan bir güreş olduğunu söylemek gerekir. Maçların başından sonuna kadar tüm yapılacak olanlar evvelce hazırlanır. Lakin neler yapılacağını sırf atletler ve karşılaşmayı düzenleyen şirket yöneticiler bilir.

Bir cümbüş sporu olarak öne çıkan güreş, iki kişinin birbirleri ile estetik hareketler üzerinden dövüşmesi manasına da gelir. Öbür yandan bu güreşi beşerler spor kategorisine almamaktadır. Daha çok cümbüş gayeli gerçekleştirilen bir şovdur.

Normal güreş karşılaşmalarında olduğu üzere Amerikan güreşi yani profesyonel güreş içerisinde de belirli başlı kimi kurallar mevcuttur. Bu kurallar öbür güreş gayretlerinde olduğu üzere benzerlik gösterebilir.

– Rakibin sırtını yere koyarak 3 saniye içerisinde tuş etme,

– Zorlayıcı bir hareket üzerinde kişiyi pes ettirme,

– Kuralların dışına çıkıldığı vakit diskalifiye olma, yani DQ,

– Count- out, yani atletin ring dışında yaklaşık 10 saniye kadar durması ile diskalifiye edilmesi,

Bu kurallar dışında ayrıyeten bir şov maçı olarak da öne çıktığından, evvelden belirlenmiş kimi hareketler kurallarına nazaran yapılmaktadır. Bilhassa şayet kurallara uyulmazsa atletler önemli derecede yaralanma riski ile karşı karşıya kalabilmektedir. Hatta Amerikan güreşinde bu mevzuda pek çok atlet değerli yaralanmalarda mesleğine bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir