Ukrayna’dan 22 günde 721 bin 449 ton tahıl sevkiyatı


Tahıl Koridoru Mutabakatı hakkında bilgi veren Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, 1 Ağustos’tan bu yana Ukrayna limanlarından tahıl sekviyatı yapıldığını belirterek, Ukrayna limanlarından ayrılan tahıl ölçüsünün 721 bin 449 ton olduğunu kaydetti.

ANKARA (İGFA) – Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, başkanlığında Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Atilla Gülan; Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu, Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Muhsin Dere ve birlik kumandanlarının iştirakiyle görüntü telekonferans toplantısı gerçekleştirildi.

Terörle uğraşın aralıksız devam ettiğini belirten Bakan Akar, “Biz komşularımız başta olmak üzere tüm ülkelerin sonlarına, hudutlarına, egemenlik haklarına, toprak bütünlüğüne saygılıyız.” dedi. Bakan Akar, terörle çabanın güçlü arazi ve hava koşullarına karşın kararlılıkla, muvaffakiyetle sürdürüldüğünü vurguladı.

Tahıl Koridoru muahedesi hakkında da bilgi veren Bakan Hulusi Akar, hafta sonu Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Ulusal Savunma Üniversitesi yerleşkesindeki Müşterek Uyum Merkezi’nde incelemelerde bulunduklarını hatırlatarak, faaliyetlerin aksamadan yürütüldüğünü söyledi.

Akar, “Herhangi bir formda bunun durmaması ve yavaşlamaması için olabildiğince hızlı ve emniyetli bir biçimde adreslere ulaşması için çabalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir