THY’ye Apex’ten iki ödül birden

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, yolcu geri bildirimlerine dayanan birinci havayolu derecelendirme programı olmasıyla öne çıkan APEX 2022 yılı yolcu kıymetlendirme sonuçlarının Dublin’de gerçekleştirilen merasimle duyurulduğu bildirildi. Buna nazaran THY’nin Avrupa’nın ‘En Düzgün İkram ve Servis’ ve ‘En Yeterli Koltuk Tasarımı’ mükafatlarını kazandığı; elde edilen sonuçla birlikte şirketin Avrupa’da iki ödül alan tek havayolu olduğu kaydedildi.

Dünya çapında yaklaşık 600 havayolu şirketi tarafından gerçekleştirilen bir milyonun üzerinde uçuşun yolcular tarafından puanlanarak, ‘Koltuk Konforu’, ‘Kabin Servisi, ‘Yiyecek ve İçecek İkramı’, ‘Eğlence Sistemi ve Wifi’ kategorilerindeki mükafatların de sahiplerini bulduğu aktarıldı.

BOLAT: SEYAHATİ GÖKYÜZÜNDE KEYİFLİ, KONFORLU BİR TECRÜBE OLARAK YORUMLUYORUZ

Açıklamada, THY İdare Şurası ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın APEX ödülleriyle ilgili görüşlerine de yer verildi. Bolat, “Standartları yazılı kurallarla belirlenmiş bir dalda, konuklarımıza beklentilerinin ötesinde hizmet sunmak için çalışıyoruz. Seyahati yalnızca ulaşım olarak görmüyor, seyahati gökyüzünde keyifli, konforlu bir tecrübe olarak yorumluyoruz. Kabin içi dizaynımız, koltuklarımızın ergonomik tasarımı, uçuşta sunduğumuz ikram, seyahat setlerimiz, uçak içi eğlendirici eserlerimiz ve güler yüzlü çalışma arkadaşlarımızla konuklarımıza seyahatlerini ayrıcalıklı kılmak için çalışıyoruz” tabirlerini kullandı.

“MİSAFİRLERİNİN BEKLENTİLERİNİN ÜZERİNDE BİR PERFORMANS”

APEX CEO’su Dr. Joe Leader ise THY’nin başarısıyla ile ilgili olarak, “World Class ödüllü Türk Hava Yolları, APEX 2022 değerlendirmesinde yolcu oyları ile Avrupa’nın birinci sınıf havayolu ilan edilerek Avrupalı başka havayollarından daha fazla mükafata layık görüldü. Avrupa’nın ‘En Düzgün Yemek ve İçecek’ ve ‘Avrupa’nın En yeterli Koltuk Konforu’ kategorilerinde ödül alan Türk Hava Yolları’nı tebrik ediyorum. Uçan Şefleri ile eşsiz bir ikram tecrübesi sunan Türk Hava Yolları, konuklarının bu taraftaki beklentilerinin üzerinde bir performans sergilemekte. Ayrıyeten tüm kabin sınıflarında koltuk konforuna verdikleri kıymetle kazandıkları mükafattan ötürü da tebrik ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan açıklamada, “THY, uçuş emniyeti, maliyet ve sürdürülebilirlik çerçevesinde konuklarına seyahatlerini daha keyifli kılacak yeniliklerle buluşturmaya devam ediyor” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir