Songül Karlı’nın eski eşine beraat

Türkücü Songül Karlı’yı dolandırdığı argümanıyla 10’ar yıla kadar mahpusları istenen eski eşi Metin Yüncü ve iki sanığın yargılandığı davada mahkeme, mahkumiyetlerine kâfi kanıt elde edilemediğinden beraatlerine hükmetti.

Songül Karlı, eski eşi Metin Yüncü’nün kendisinden aldığı vekaletnameyle yerini müsaadesiz olarak sattığı ve parasını vermediği argümanıyla şikayetçi olmuştu. Karlı’nın şikayetiyle Yüncü’nün de ortalarında olduğu üç kişi hakkında soruşturma yapılmış ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla dava açılmıştı.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, şikayetçi Songül Karlı ve sanıklar katılmazken taraf avukatları hazır bulundu.

SAVCI ESKİ EŞE CEZA İSTEMİŞTİ

Duruşma savcısı geçen celse sanıklar Metin Yüncü ve Sezai Temuroğlu’nun fikir ve aksiyon birliği içerisinde ‘nitelikli dolandırıcılık’ kabahatini işledikleri gerekçesiyle başka ayrı 3 yıldan 10 yıla kadar mahpus cezası, sanık Ali Barbaros Ataç için ise beraat talep ettiği mütalaasını tekrar etti.

“İNTİKAM GAYESİYLE YAPILDI”

Sanık Metin Yüncü’nün avukatı Cansu Akdağ, mütalaaya katılmadıklarını belirterek “Nitelikli dolandırıcılık kabahatini işlediğine dair şikayetçinin soyut tezlerinin dışında evrakta hiçbir kanıt yoktur. Vekaletnamenin verildiği tarihten iki yıl sonra şikayetçi ile müvekkilim canlı yayında evlenmiş, 5 yıl sonra da mutabakatlı olarak boşanmıştır. Hileli formda dolandırıldığını argüman eden kişinin bu formda evlenmesi ve mutabakatlı boşanması olağan değildir. Bu nedenle beraat talep ediyoruz” dedi.

Sanık Sezai Temuroğlu’nun avukatı Oya Öztürk de ortadan 10 yıl geçtikten sonra yapılan şikayetin intikam maksadıyla yapıldığını belirterek beraat talebinde bulundu.

ÜÇ SANIĞA DA BERAAT VERİLDİ

Mahkeme heyeti, sanıklar Metin Yüncü, Sezai Temuroğlu ve Ali Barbaros Ataç hakkında atılı hatası işlediklerine dair soyut tez dışında mahkumiyetlerine kâfi, her türlü kuşkudan uzak, inandırıcı bir kanıt elde edilemediği gerekçesiyle beraatlerine karar verdi.

Sanık Metin Yüncü hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının da kaldırılmasına hükmedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir