Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; 15 Temmuz alçak darbe teşebbüsünün 6. yıldönümüydü. Milletimiz tarafından akamete uğratılan 15 Temmuz ihanetinin jenerasyonlar uzunluğu hatırlanmasını sağlamak hepimizin boynunun borcudur. Şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.

Bayram tatili sonrası ruhen ve bedenen dinlenmiş olarak konutlarına dönen vatandaşlarımızdan daha çok çalışmasını daha çok uğraş göstermesini bekliyorum. Birliğimize sıkı sıkıya sarılarak inşallah ülkemizi hak ettiği düzeye getireceğiz.

Dünyadaki siyasi ve ekonomik dengelerin tekrar inşa edildiği şu periyotta birliğimize sıkı sıkıya sarılarak ülkemizi hakettiği yere getireceğiz. Türkiye’nin tökezlemesini, Türk milletinin pes etmesini işte bu halde vereceğiz.

NATO Madrid tepesinde ülkemizin krizler konusundaki yaklaşımlarını en üst seviyede lisana getirdik. İsveç ve Finlandiya’nın üyelik süreci için getirdiğimiz kaidelerin kabulü üzerine koşullu onayımızı üyelerle paylaştık. İsveç ve Finlandiya’nın üyeliği ile ilgili koşullarımız için gerekli adım atılmazsa süreci donduracağımızı bir sefer daha hatırlatmak istiyorum. Bizim Türkiye olarak bu duruşumuz çok nettir, gerisini kendileri bilir.

FETÖ’cü alçakların tasfiyesinin çabucak akabinde en kritik ve başarılı hudut ötesi harekatları gerçekleştiren ordumuza itimadımız artmıştır.

Bayram günlerinde de telefon diplomasimiz kesintisiz devam etti.

15 Temmuz mitinginde vatandaşlarımız kucaklaşarak şehitlerimizi yad ettik.

Yarın yapılacak Türkiye-Rusya-İran üçlü tepesi için biraz sonra Tahran’a hareket ediyoruz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir