Sezen Ünlü’nün katili Anıl Yolum’a ağırlaştırılmış müebbet

İzmir’in Konak ilçesinde birlikte yaşadığı 17 yaşındaki gebe Sezen Meşhur’u bıçakla öldüren sanık Anıl Yolum, ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırıldı.

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Anıl Yolum, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı, taraf avukatları ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı da salonda hazır bulundu.

Öldürülen Sezen Meşhur’un babası Serdar Ünlü de duruşmada yer aldı.

“HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ ALMAYA ÇALIŞIYOR”

Ünlü’nün babasının avukatı, sanığın olay yerine gelirken maske taktığını, yanına bıçak alarak geldiğini ve bunların olayı tasarladığının göstergesi olduğunu belirterek, “Kendi çocuğuna gebe olan bayanı öldürüyor. Bir de haksız tahrik indirimi almaya çalışıyor” dedi.

Sanık Anıl Yolum da maktulün olay öncesi kendisine onur kırıcı hakaretlerde bulunduğunu ileri sürerek bir anlık öfkeye kapıldığını ve pişman olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, verdiği ortanın akabinde açıkladığı kararında olayda haksız tahrik nedeni görmediklerini bildirerek sanığın “gebe olduğu bilinen bayanı taammüden öldürme” hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırılmasına ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Konak ilçesinde 27 Mart 2021’de birlikte yaşadığı Anıl Yolum tarafından bıçaklanan 17 yaşındaki gebe Sezen Ünlü hayatını kaybetmiş, tutuklanan Yolum hakkında ağırlaştırılmış müebbet mahpus istemiyle dava açılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir