Selçuk Bayraktar’dan ‘İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?’ sorusuna yanıt: Bunun taşlarının döşendiğini görüyorum

TEKNOFEST İdare Konseyi Lideri Selçuk Bayraktar, HaberTürk TV canlı yayınında değerli açıklamalarda bulundu.

“İktidar değişirse projelerde engellenme tasanız var mı?” sorusuna karşılık veren Bayraktar, “Bu projelerle alakalı mevcut siyasi iktidarın da bir gevşemesi olacak olursa önemli akamete uğrama riski, dünyadaki liderliğini kaybetme riski olmakla birlikte en ufak gevşeklik, farklı ajandalarla yapılmış aksiyonların her biri bu projeleri yok etmeye kâfi.” dedi.

“TAŞLARIN DÖŞENDİĞİNİ ŞİMDİDEN GÖRÜYORUM”

Bayraktar, “Arka tarafta AKINCI var, içinde on binlerce modülden oluşan birçok bilgisayar, on binlerce elektronik bileşen var. 20 yıllık birikimimizi ortaya koyduk. Uçak milyonlarca satır yazılımla oluşan zincir. Bir takoz yerleştirirsiniz Akıncı fonksiyonsuz hale gelir. Birebir İhtilal arabasında olduğu üzere. Biz bunu geçmişte defaatle yaşadık. Bunun da taşlarının döşendiğini ben şimdiden görüyorum.” tabirlerini kullandı.

Bayraktar, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Nasıl Cezeri uçan otomobil yaptığımızda alaya alınmaya kalkılıyor. Sonra uçtuğu vakit dünya basınında gündem oluyor ve milletimiz sahip çıkıp gerektiği yerlere gerektiği yanıtı veriyorsa bu projelerin hepsiyle alakalı da misal taşların döşendiğini görüyoruz.

Böyle bir kaygımız her vakit olacak. Bu bir gayret. Aslında çabayı bedelli kılan da bu üzere engellerdir.Diğer türlü olmuş olsa medeniyetimizin mevcut yarışlarda bu kadar geri olmazdı. Türkiye uzay çağında olurdu. Asıl konu teknolojiyi en ileri seviyede üretemeyecek olursak bağımsız olmamız mümkün değil. Çabucak komşularımıza bakalım. En yakın komşumuzda neden devlet nişanı veriliyor? Yapılan iş kritik ki bu kadar sahip çıkılıyor? Yıllarca biz terörle uğraş ettik. Bu SİHA’ları dışarıdan almış olsaydık, bu başarıla elde edilecek miydi?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir