Sedat Peker’in hedefindeki Nesrin Kakırman’ın en yakınındaki kişi bakın kim çıktı

Hakkında organize hata örgütü liderliği suçlamasıyla yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Bank Asya’nın 16 yıl yöneticiliğini yapan eski Sermaye Piyasası Heyeti (SPK) Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu hakkında ortaya attığı argümanlar gündemdeki yerini koruyor.

Peker argüman ettiği rüşvet tertibinde “yüzde 90’ı Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na yüzde 10 ise Burdur Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman’a ilişkin olan Maya Eğitim Danışmanlık şirketi var” diyerek okların Nesrin Kakırman’a dönmesine neden olmuştu.

Daha sonra kamudan birçok ihale aldıkları ileri sürülen Burdur Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman ise SPK Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun kardeşi ve AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’nun ablası olarak tanınıyor.

Nesrin Kakırman’ın dikkat çeken bir atamada da tesiri olduğu öğrenildi.

Adı: Muharrem Bayrak

114 yıllık tarihi olan Kabataş Erkek Lisesi müdürü.

Odatv’nin geçen Ocak ayında yayımladığı imajlarda İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nin yatakhanesinde bir küme öğrenci Atatürk posterini kesici aletle delik deşik ettiği ortaya çıktı.

O periyotta İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü inceleme/soruşturma başlatmasına karşın Muharrem Bayrak vazifesine devam etmişti. Bayrak olayı gerçekleştiren öğrenciyle ilgili önemli bir yaptırımda da bulunmamıştı.

Kabataş Erkek Lisesi’nin yatakhanesinde üç öğrencinin Atatürk posterini bıçakla deştiği imgelerin akabinde Odatv yeni imajlara ulaştı. 24 Kasım 2019 yılına ilişkin imajlarda okul müdürü Muharrem Bayrak’ın ve Beşiktaş İlçe Ulusal Eğitim Şube Müdürü Özcan Türkoğlu’nun İzmir Marşı okunmadan evvel salonu terk ettiği ortaya çıkmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi okulda utanç görüntüleri

Odatv Kabataş skandalının peşini bırakmıyor… İzmir Marşı çalınca bakın ne oluyor

MUHARREM BAYRAK NE VAKİT ATANDI

2018 yılından bu yana Kabataş Erkek Lisesi müdürü olarak misyon yapan Selman Küçük, Şişli İlçe Ulusal Eğitim Müdürü oldu. Küçük’ten boşalan müdürlüğe Beşiktaş Anadolu Lisesi Müdürü Muharrem Bayrak atandı. Bayrak, Beşiktaş Anadolu Lisesi’ne müdür olarak 12 Ağustos 2021’de atanmıştı, 8 gün sonra da Kabataş Erkek Lisesi’ne müdür oldu.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi mezunu olan okul müdür vekili Muharrem Bayram’ın, mezun olduktan çabucak sonra Amerika’ya gittiği ve 2015 yılından evvelki toplumsal medya hesaplarından paylaşımlarını sildiği öğrenildi.

HAKİMİ BİRLİKTE ZİYARET ETTİLER

Nesrin Kakırman Beşiktaş Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü iken müdürlüğü periyodunda, şube müdürü Muharrem Bayrak ile her yere birlikte gitmesiyle biliniyor.

Öyle ki ikili 2019’da İstanbul Bölge Yönetim Mahkemesi Yargıcını de ziyaret etti.

Müdür olarak Kabataş Erkek Lisesine atanan Muharrem Bayrak’ın okul içerisinden gelen itirazlara karşın atamasının ısrarla yapılması dikkat çekmişti.

MEB Şubelerinde misyon yapıp çok az lise müdürlüğü deneyimi olan Bayrak’ın, Nesrin Kakırman Beşiktaş İlçe Ulusal Eğitim Müdürü iken Şube Müdürü olarak yardımcısı görevindeydi.

Kakırman’ın Muharrem Bayrak’ı tam da bu evrede Kabataş Erkek Lisesine atanmasını sağladığı öğrenildi.

Bu süreçte olaylarla gündeme gelen öğrencilerin istemediği bir müdür olarak 6 ay vekaleten vazife yapan Muharrem Bayrak, İstanbul’daki tüm atamalar bittikten sonra Kabataş mezunu ve öğrencilerinin tüm itirazlarına karşın bir güç gösterisi sembolü olarak 2 ay gecikmeli olarak okula asaleten atandı.

Bu atamalarda Sedat Peker’in ortaya attığı rüşvet çarkı tezlerinin odağındaki üç bireyden biri olan Nesrin Kakırman’ın olması Muharrem Bayrak’ın atamasını da tartışmalı hale getirdi.

İşte o görseller:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir