Rapstar Ceza, Boğaz’da

Müzikseverlerin buluşma noktası hâline gelen Kuruçeşme Açıkhava’da sahne alan Ceza, “Böyle bir sahnede kendimi dünyanın en şanslı müzisyeni olarak hissediyorum. Bu türlü bir atmosfer inanılmaz! Tüm İstanbul burada” kelamlarıyla seyircisini selamladı. Hayranları, Ceza’nın ‘Sus Pus’, ‘Yerli Plaka’, ‘Rapstar’, ‘Fark Var’ üzere en sevilen müzikleriyle coştu.

CEZA SAHNESİNDE BABASINI ANDI

Ceza, 2019 yılında kaybettiği babası Danyal Özçalkan’ı en sevdiği müzikle andı. Ceza, “Sıradaki şarkıyı hepiniz biliyorsunuz esasen eskilerden biraz. Merhum babamın en sevdiği modüllerden biriydi. Benim konserlerime geldiği vakit birlikte canlı söylemeyi ve dinlemeyi en sevdiği. Bana söylüyordu daima. Bütün uzakta olan sevdiklerimiz için daima bir arada söyleyelim” kelamlarıyla ‘Panorama Harem’ müziğini babasının anısına seslendirdi.

EN ÖN SIRA ÇOCUKLARIN!

Rap müzik tutkunlarının Kuruçeşme Açıkhava’yı doldurduğu konserde, Ceza’nın çocuk hayranlarının coşkusu görülmeye bedeldi. Çocukların ağır sevgisine kayıtsız kalmayan Ceza, aileleriyle birlikte kendisini dinlemeyi gelen küçük hayranlarını en ön sıraya çağırdı. Sahnenin önünü dolduran çocuklarla müziklerini söyleyen ünlü rap sanatkarı minik hayranlarının gönlünü bir sefer daha fethetti.

‘BARIŞIYORLAR’ TEZLERİNE YANIT!

Sahne öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ceza, Sagopa Kajmer ile barıştıkları savlarına, “Barış derken ortamızda zati bir savaş yok. Evvelce bu türlü bir diss’leşiyorduk, geçti gitti. Savaşan beşerler, birbirine saldıran beşerler için ‘barış’ denir. Bizde yalnızca dargınlık var, vakit ne gösterir bilmiyorum ki fakat makus bir durum yok. Sevenlerimize aslında daha fazla hürmet duymaya başladık. Sevenlerimize de hoş müzik üretmeye, onları birleştirmeye devam ediyoruz. Dediğimiz üzere dostça şeyler, artık olgunlaştık. Yaşımız 40’a 50’ye dayandı. Düşmanlığın küskünlüğün haricinde bir de yaptığımız çok âlâ işler var. Onların hepsini çöpe atmamak ve hatırlatmak gerekiyor. Vakit zaman biz de yapıyoruz bu türlü şeyleri” kelamlarıyla yanıt verdi.

Ceza, toplumsal medya üzerinden yaptığı paylaşımda 20 sene evvel Sagopa Kajmer ile birlikte çıkarttıkları ‘Med Cezir’ albümün yıl dönümünü kutlamıştı. Sagopa Kajmer’in bu paylaşımı kendi toplumsal medya sayfasında yer vermesi ikilinin hayranlarını umutlandırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir