Polisin Yere Düşen Silahını Alıp, 2 Polisi Ayağından Vurdu!

Antalya’da ihbara giden yunus polislerinin yere düşen tabancasını alan Fırat A. etrafa rastgele ateş açtı. Açılan Ateş sonucu 2 polis memuru ayağından yaralandı.

Şüpheli Fırat A. başka polisler tarafından gözaltına alınırken, yaralı polisler ise hastaneye kaldırıldı.

Olay, saat 17.00 sıralarında Muratpaşa ilçesi Tonguç Caddesi üzerinde meydana geldi. Antalya Vilayet Emniyet Müdürlüğüne bağlı motorize yunus grupları, aile içi şiddet ihbarı aldı. İhbarın akabinde olay yerine gelen yunus ekibinde görevli H.A. ve S.Ö., Fırat A.’yı etkisiz hale getirmek istedi. Bu sırada polislerin elinden kaçan Fırat A., bir müddet sonra yakalanacağını anlayarak takımlara taş atmaya başladı. Bir müddet sonra tekrar kaçmaya çalışan Fırat A.’yı kovalayan polislerden birinin tabancası düştü. Tabancayı alan Fırat A.’nın çevreye rastgele ateş açması sonucu 2 polis ayaklarından yaralandı.

Polislerin sıhhat durumunun uygun olduğu öğrenildi

Devriye arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Sıhhat takımlarınca yapılan müdahalenin ardından polislerden biri Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine, diğeri ise özel bir hastaneye kaldırıldı. Polislerin sıhhat durumunun güzel olduğu öğrenildi. Kuşkulu Fırat A. ise polis ekiplerince gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir