Oyuncu Füsun Günuğur, hayatını kaybetti

2008-2016 yılları ortasında yayınlanan Beni Unutma isimli günlük dizide 1702 kısım yer alan usta oyuncu Füsun Günuğur, hayatını yitirdi. Usta sanatkarın kesin vefat nedeni ise şimdi bilinmiyor.

“VEFAT HABERİNİ BÜYÜK ISTIRAP İLE ÖĞRENDİK”

Oyuncunun vefat haberi ise Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Mustafa Kurt tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamada “Türk Tiyatrosunun kıymetli ismi emekli sanatkarlarımızdan Füsun Günuğur’un vefat haberini büyük keder ile öğrenmiş bulunuyorum. Sanatçımıza Allah’tan rahmet; ailesine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum” tabirlerini yer verildi.

FÜSUN GÜNUĞUR KİMDİR?

8 Nisan 1952 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Füsun Günuğur, 1975 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yüksek Kısmı’ndan mezun oldu. 1975 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na katılmış ve o tarihten bu yana çeşitli oyunlarda rol aldı.

Tiyatro oyunculuğunun yanında, dizi oyunculuğu ve dublaj sanatçılığı işlerini de muvaffakiyet ile yapan oyuncu, bilhassa 1981 yılında TRT ekranlarında yayınlanan yabancı dizi Şahin Doruğu’nun başrol oyuncularından Laura Johnson’ın uzun yıllar seslendirmesini yaparak hafızalara kazındı. 2006 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Gönül Yokuşu isimli dizide oynayan Günuğur, Oyun Bitti ve Unutma Beni ile geniş hayran kitlesine ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir