Numan Kurtulmuş’tan Yunanistan mesajı: Hep beraber görüyoruz

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen programda Gastronomi Sokağı açılışı ünlü şeflerin iştiraki ile Üsküdar’da gerçekleşti. Gastronomi tutkunları ve meslek hayatını gastronomi odağında şekillendirmek isteyenlerin buluştuğu Gastronomi Sokağı’nın açılışı şenlik havasında gerçekleşti.

Masterchef heyeti Somer Sivrioğlu ile Sefa Özyaykılıç, Kemal Can Yurttaş, Umut Reçber üzere dünyaca ünlü şeflerin katıldığı şenlikte Klasik Mutfak, Yurtdışında Türk Mutfağı, Vegan Tatlılar, Sushi Teknikleri, Adana Kebap Teknikleri üzere mutfağın farklı uzmanlık alanlarına dokunan workshoplar düzenlendi. Gastronomi Sokağı açılış programına vatandaşların yanı sıra AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen de katıldı.

Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen, “Türkiye’de bir birinci. İkinci bir gastronomi sokağı, mutfak sanatları sokağı yok. Bu birinci sokağımız, sanat merkezimiz bu özel gün hasebiyle bugün prestiji ile açılışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN İÇİNDE BULUNDUĞU COĞRAFYANIN TARİHÎ OLARAK ÇOK SIKINTI BİR SÜREÇTEN GEÇTİĞİNİ DAİMA BİRLİKTE GÖRÜYORUZ”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Bu çeşit çalışmaların ülkemizin gelişmesine daha güzel yerlere gitmesine ve tanıtılmasına katkıda bulunacağı aşikardır. Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyanın tarihi olarak çok güç bir süreçten geçtiğini daima birlikte izliyor ve görüyoruz. Bir taraftan Türkiye’nin kuzeyinde Ukrayna ve Rusya ortasında devam eden savaş, yalnızca iki ülke ortasında bir gayret değil, batı ile Rusya’nın bir arbedesi, batı ile Rusya’nın bir gayreti olarak ortaya çıktı. Ayrıyeten Doğu Akdeniz’de petrol ve doğal gaz yatakları hasebiyle, yeniden Türkiye’nin güneyinde PKK, PYD, DEAŞ üzere örgütler vasıtasıyla, vekalet savaşları hasebiyle, tekrar tıpkı biçimde Ukrayna’ya yaptıkları üzere Yunanistan’a da sırtlarını sıvazlayarak cüret vererek onları ortaya koyan birtakım batılı devletleri vekaletlerinde bundan bu türlü örgütler yerine devletlerin de bölgesel devletleri kullanacağını görüyoruz. Bütün bu gelişmeler terör örgütleri ile ülkeler ortasındaki çatışmalarla Türkiye’nin Yunanistan üzerinden köşeye sıkıştırılma uğraşlarıyla, Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin köşeye sıkıştırılması eforlarıyla Türkiye’yi hakikaten değerli bir sürecin içerisine sokuyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir