Numan Kurtulmuş, Filistin’e yönelik saldırıları Keşan’dan lanetledi


AK Parti Genel Lider Vekili Numan Kurtulmuş, Keşan Belediyesi’ne yaptığı ziyarette “Alevi’siyle, Sünnisi’yle daima beraberiz” dedi.

Erdoğan DEMİR / Keşan Postası (EDİRNE İGFA) – AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İsrail’in Filistin’e yönelik hücumlarının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Uluslararası topluluğun bu husustaki iki yüzlü tutumunu bir tarafa bırakarak pak, mazlum Filistin halkının yanında yer alması gerektiğini vurgulayan Kurtulmuş, Filistin’e yönelik akınları şiddetle lanetlediklerini belirtti.

İsrail’in Filistin halkına yönelik taarruzlarıyla insanlık hatası işlediğinin altını çizen Kurtulmuş, “İsrail, bütün dünyanın gözü önünde daha evvel yaptıkları üzere tekrar suçsuz Filistinli çocukları, bayanları, sivil insanları, çok sayıda insanı şehit etmiştir. Terör operasyonu ismi altında aslında yaptıkları iş tam manasıyla bir terör devleti uygulamasıdır. Canları istediği vakit, amaç aldıklarını tespit ettikleri vakit etrafında sivil, çoluk, çocuk, yaşlı rastgele bir kimse var mı yok mu demeden, bunları hiç gözetmeksizin açıkça bir insanlık cürmü işlenmektedir. Savaşta dahi yapılmayacak olan bir muameleyi, savaş ortamı olmayan bir durumda maalesef sivillere daima bu türlü bir insanlık kabahatini işlemektedirler. Memleketler arası topluluğun artık yalnızca kelam, bir ekip ihtarlar, bir grup kınamaların ötesinde İsrail’in bu saldırgan halini, İsrail devlet siyaseti haline getirmiş oldukları Filistinlilere hayat hakkı tanımayan Filistinlileri kendi meskenlerinden, cet topraklarından, baba topraklarından sürüp atmayı hedefleyen bu siyasetlerinin sonuçlarını dünyanın en azından durdurması lazım. Bunun için uğraş sarf edilmesi lazım. Milletlerarası camiayı, ikili standardı bir tarafa bırakarak mazlum Filistin halkının yanında yer almaya davet ediyoruz” dedi.

Kurtulmuş, Türkiye’nin milletlerarası alanda ortaya koymuş olduğu performans ve önderliğin her türlü takdir ve övgünün üzerinde olduğunu belirtti.

Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaşın, aslında Batı’yla Rusya ortasındaki bir savaş olduğunu anlatan Kurtulmuş, savaşın yalnızca askeri olarak değil ekonomik olarak da vahim sonuçlarının olacağını belirtti.

Öte yandan Kurtulmuş, son günlerde cemevlerine yönelik yapılan taarruzları kınadı. Kurtulmuş, Türkiye’nin daima birlikte bir ve bütün olduğunu, farklı etnik kökendeki insanların asırlardır birlikte yaşadığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir