Murat Övüç: Bu linci hiç hak etmedim!

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla isminden kelam ettiren Murat Övüç, 2020 yılında meydana gelen ve Türkiye’yi yasa boğan İzmir sarsıntısının akabinde kuaförde saçlarını boyattığı bir görüntü yayınlamış ve tenkit oklarının gayesinde yer almıştı. Daha sonra kendisine yönelik tenkitlere, “Şu beyinsiz halktan çok sıkıldım’, ‘Cahil halk’ , ‘Sizinle tıpkı ülkede nefes almak istemiyorum’ biçiminde cümleler söylediği bir görüntüyle karşılık vermişti.

Bu paylaşımın akabinde Övüç’ün, ‘Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama’ hatasından 6 aydan 2 yıla kadar mahpus talebiyle yargılanmasına başlandı. İstanbul 44.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Murat Övüç ve avukatı hazır bulundu.

“BU ÜLKEDE ÇOK BİREYE YARDIM ETTİM”

Duruşmada savunma yapan sanık Murat Övüç, şu sözleri kullandı:

Ülkede zelzele olmuş, ben de 10 gün sonra kuaföre gittim ve bu nedenle linç edildim. Ben bu ülkede çok bireye yardım eden biriyim, bu linci hiç hak etmedim.

“SÖZLERİ HALKA DEĞİL, ELEŞTİRENLERE YÖNELİK”

Sanık Murat Övüç’ün avukatı ise müvekkilinin söylediği kelamların halka yönelik olmadığını, kendisini eleştirenlere yönelik olduğunu belirterek, beraatını talep etti.

Alınan savunmaların akabinde mahkeme, eksik konuların giderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir