Müjdat Gezen, Cüneyt Arkın’ın hayatını kaybettiği geceyi anlattı

Müjdat Gezen, Cumhuriyet’e yazdığı “Cüneyt Abim…” başlıklı yazısında, usta oyuncu Cüneyt Arkın’ın hayatını kaybettiği geceyi anlattı.

“Üç gün evvel Betül telefon etti: ‘Zor nefes alıyor’ dedi. Çabucak aile tabibim Gündüz’ü meskenine yolladım” diyen Müjdat Gezen, Arkın’ın telefonda kendisine, “Nefesim güzel değil ya” dediğini söyledi. Arkın’ın KOAH olduğunu belirten Gezen, o günü, “Bir alet vardı oksijen veren. O alet getirildi konuta. Tabip Gündüz Yavuzer telefonda bana, ‘Pek uygun görmedim’ dedi… Gece yarısı uyanmış ve kalbi durmuş. Hekimler çok gayret göstermişler lakin abimi geri döndürememişler” diye anlattı.

Müjdat Gezen, yazısının devamında Cüneyt Arkın’ın için şu sözleri kullandı:

“Onu o kadar özleyeceğim ki… Daima hoş günlerimiz oldu birlikte. Aile dostum canım ciğerim, Betül’ün canı ciğeri, evlatlarının can babasıydı. Bizim tiyatroda sevmeyeni yoktu. Bütün takımım telefonla arayıp ağlıyorlar. Ben de ağlıyorum. Çok ağlıyorum. Onu Zincirlikuyu’daki yerine götürdük. Artık nefes almaya muhtaçlığı yok. Aslanlar üzere adam bize veda etti ve gitti. Bu dünyadan bir Fahrettin Cüreklibatır geçti. İz bıraktı çok. Bir gözüm de yaş var onu kaybettim diye, başka gözümde memnunluk var onu yakından tanıdım diye… Rahat uyu abim. Nasıl olsa bir gün yeni bir sinemada yahut oyunda oynayalım. Sen jön ol, ben bön olayım. Finalde el ele çıkıp seyircimizi selamlayalım. Bu tarafta olması kural değil abim.”

YAZININ TAMAMI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir