Muğla da ‘bisiklet kent’e talip


Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 4-68 yaş aralığında vatandaşların iştirak sağladığı ‘Denge Eğitimi, Pedal ve Trafik Eğitimi’ sonunda kursiyerlere Bisiklet Eğitimi Sertifikası verildi.

MUĞLA (İGFA) – Kışla Parkı’nda düzenlenen merasime Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Lideri Bahattin Gümüş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve Morpedal Bayan Bisiklet Derneği gönüllüleri ve kursiyerler katıldı.

Sertifika merasiminde konuşan Menteşe Belediye Lideri Gümüş, Muğla’nın bisiklet kullanmada en inançlı vilayetlerin başında geldiğine dikkati çekerek, “Özellikle Büyükşehir Belediyemiz yaptığı itibar yollarda bisiklet yollarının yapılmasına büyük ehemmiyet verdi. Günümüz kurallarında gerek ekonomik açıdan, en değerlisi de sıhhat açısından bisiklet her birimiz için vazgeçilmez olması gerekiyor. Kışla parkının bisiklet eğitimi olarak büyükşehir belediyesinden sizlere ayrılmış olması nitekim çok büyük bir nimet” dedi.

BAŞKAN GÜRÜN;“35 KİLOMETRE BİSİKLET YOLU YAPTIK”

Bisiklet kullanmanın bedenin sıhhat açısından ehemmiyetine vurgu yapan Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün ise, bisiklet kullanımının tüm adeleleri çalıştırdığını ve bunu yaygınlaştırmak için gerekli düzenlemeleri yaptıklarını söyledi.

Başkan Gürün, parmağın ucundan boynunuza kadar bütün adale ve eklemleriniz bisiklet kullanırken faal hale geldiğini belirterek, “Vücudu zorlamadan bisiklet kullanmanın sıhhat açısından olağan üstü yararı var. İkincisi bisiklet yeterli bir ulaşım aracı. Bisiklet kullanımında ilgiyi arttırmamız gerekiyor. Sizler diğerlerini teşvik etmeniz çok değerli. Gitmeniz gereken yer bisiklet uzaklığında ise kesinlikle bisikletle gidin. Bizim hedefimiz Muğla’yı bir bisiklet kenti haline getirmek. Bisiklet kullanımıyla ilgili mor pedal sizlere kurs verdi. Şunu da belirtmek isterim ki Muğla’da yayaya ve bisikletliye gösterilen tolerans başka kentlere görü mukayese ettiğimizde epey yüksek düzeyde. Yaklaşık 35 km’lik bisiklet yolu yaptık. Bisiklet yollarının mutlak suretle kullanılması lazım” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir