Montella’dan “VAR” tepkisi! Szalai ve Altay’a gönderme…

Hakem kusurlarının olabileceği ve futbolda bunları kabul ettiklerini söyleyen Montella, “Sadece birinci olduğunda tahminen sinirlenebilirsiniz, futbolda bu türlü şeyler var. Mesela yalnızca şunu anlamakta zahmet çekiyorum. VAR sistemi olduğu bir ortamda kimi şeyleri nasıl göremiyoruz. Mesela Szalai’nın konumunda farklı bir spor branşından gelen hareketler, bir faul vardı orada. Hiçbir formda ciddiye alınmadı, bu bize zorluk veriyor. Bu husus üzerinde de pek fazla tartışmaya gerek yok” diye konuştu.

“Rakip kaleci topu 20 saniyeden fazla elinden tuttu”

Anlayamadıkları kimi mevzular olduğu söyleyen başarılı teknik yönetici, kelamlarına şöyle devam etti:

“Onlardan bir tanesi de şu, milletlerarası kurallar dahilinde, FIFA’nın yürürlüğe soktuğu kurallar dahilinde kaleciler topu eline aldığında 6 saniye kuralı vardır. Bazen bu 7-8 saniye olur bunu anlayışla karşılarız. Fakat rakip kaleci birçok konumda topu 20 saniyeden fazla, 21-22 saniye üzere konumlar yaşandı. O durumda aslında çift vuruş verilmesi gerekiyor ceza alanı içerisinde. Onları hiç görmedik, bize nazaran yapılan bir müdahale yok sistem tarafından. O yüzden bunu ve bu şekil şeyleri anlayamıyoruz.”

Vincenzo Montella, “Bizim amacımız şu, tek başımıza oynamıyoruz rakipte var. Çok fazla yeni futbolcumuz var, evet bunu biliyoruz. Elimizden gelen her şeyi yaparak en azamî neyse onu çıkaracağız her maçtan, adım adım ilerleyerek. İçimizde tuttuğumuz o maksatları de yakalamak istiyoruz” dedi.

“Ümraniye maçı bize birçok sorunun karşılığını verecek”

“Bir dahaki maç aslında bize birçok sorunun cevabını verecektir” diyen Vincenzo Montella, “Çünkü üç maçını yeterli bir halde tamamlamış bir rakibe karşı oynuyoruz. Kolektif manada defans yapabilen bir ekibe karşı oynayacağız. Bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim sahiden düzgün defans yapan bir grup ve baskı yapacakları vakit da tesirli baskı yapan bir ekip. O yüzden bir daha ki maç bize birçok sorunun cevabı verecek. Biz çalışacağız hazırlanacağız, adım adım ilerleyerek amaçlarımıza ulaşmaya çalışacağız” biçiminde konuştu.

Teknik Yönetici Montella’nın açıklamalarından akabinde idman futbolcuların ısınma ve uyum hareketleriyle başladı. Daha sonra dar alanda top kapma, pas idmanı yapıldı. Akabinde Ümraniyespor maçının taktik çalışması gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir